2 przylądki w 10 dni – kolejna próba bicia rekordu

Rainer Zietlow, niemiecki rekordzista świata w najdłuższych przejazdach samochodem wyruszy na kolejną wyprawę – z Norwegii do Afryki Południowej. Partnerami akcji został Goodyear (dostarczy, nie uwierzycie, ale opony!) i Volkswagen, który przygotował specjalnego Touarega do tego zadania.csm_cape_to_cape_-_map_v3_407f02de30

Trasa wyprawy przebiegać będzie z Przylądka Północnego (Nordkapp) w kierunku odległego o ponad 17 tysięcy kilometrów Przylądka Agulhas w Południowej Afryce, łącznie 3 kontynenty. Próba bicia rekordu potrwa około 10 dni. Zietlow i jego ekipa Challenge4 przejadą przez 19 krajów: Norwegię, Finlandię, Szwecję, Danię, Niemcy, Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Tanzanię, Zambię, Zimbabwe i Republikę Południowej Afryki. Aby dotrzeć na kontynent afrykański, ekipa poleci z Adany w Turcji do Kairu w Egipcie.

Volkswagen Touareg V6 TDI, zostanie wyposażony w opony Goodyear Wrangler HP All Weather dla pojazdów SUV i 4X4. Start próby planowany jest na najbliższą niedzielę, tj. 21 września, chociaż przygotowania rozpoczęli prawie rok wcześniej. Rainer Zietlow i Marius Biela przejechali odcinek afrykańskim z przeciwnych stron i wszystkie potencjalne pułapki oznaczyli na mapie GPS. Zespół planuje jechać na 3 zmiany z jedynymi przerwami na tankowanie i jedzenie.

Rainer Zietlow z zespolem_1

Więcej zdjęć, filmów oraz danych i liczb na temat próby bicia rekordu można znaleźć na stronie www.touareg-capetocape.com Strona ma jeszcze jedną ciekawą funkcję – pozwoli na bieżąco monitorować, gdzie w danym momencie znajduje się ekipa.

Przemysław Durczak Przemysław Durczak (48 Posts)

Z zamiłowania fotograf i fan szybkich samochodów. Specjalista od wszelkich zagadnień technicznych i nowinek branżowych.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar