Opony z portfolio Goodyear na podium w testach opon zimowych ADAC 2023

W najnowszym teście opon zimowych przeprowadzonym przez niezależne europejskie stowarzyszenie motoryzacyjne ADAC, marki opon należące do Goodyear zdobyły trzy czołowe pozycje. Testy ADAC, uważane są za jedne z najbardziej wszechstronnych w Europie.

Warto zaznaczyć, że ADAC, będące największym europejskim stowarzyszeniem motoryzacyjnym, poddało surowym testom 16 różnych marek opon zimowych w popularnych rozmiarach 205/60R16 i 225/45R17. Opony zimowe marki Goodyear, w tym Goodyear UltraGrip 9+ i UltraGrip Performance+, stanęły na najwyższym podium w tych badaniach. UltraGrip Performance+ zajęła zaszczytne drugie miejsce w teście opon 17-calowych, uzyskując wysokie noty za bezpieczne prowadzenie na suchym i mokrym asfalcie, wyjątkowo długą żywotność i doskonałą przyczepność Kolejnym hitem jest Goodyear UltraGrip 9+, która zajęła trzecie miejsce w rankingu opon 16-calowych. Wspomiany model zdobył uznanie za doskonałe osiągi w różnych warunkach, zarówno na suchych, jak i mokrych drogach. Obie te opony zimowe, UltraGrip Performance+ i UltraGrip 9+, są wyposażone w technologie Goodyear Mileage Plus i Winter Grip, co nie tylko znacząco wydłuża ich żywotność, ale także gwarantuje doskonałą przyczepność na śniegu i lodzie. To prawdziwi zwycięzcy w segmencie zimówek.

Dunlop Winter Sport 5 – zwycięzca testu opon 16-calowych

Kolejnym sukcesem jest pierwsze miejsce w rankingu opon 16-calowych opon Dunlop Winter Sport 5 oraz czwarte miejsce tego samego modelu w teście opon 17-calowych. Według ekspertów z ADAC, Dunlop Winter Sport 5 to opona o zrównoważonych parametrach, zapewniająca precyzyjne i bezpieczne prowadzenie zarówno podczas jazdy na suchej jak i mokrej nawierzchni. Co więcej, opona ta wyróżnia się doskonałym bezpieczeństwem na zimowych trasach oraz wyjątkowo długą żywotnością. Dodatkowo, jej niższa waga przyczynia się do poprawy efektywności paliwowej.

Dunlop Winter Sport 5 osiąga pewność prowadzenia na zimowych drogach dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak zwiększona liczba klocków bieżnika, które sprawiają, że działa ona jak dodatkowe krawędzie chwytne. Dzięki temu opona oferuje doskonałą trakcję na śniegu, co przekłada się na jej wiodące osiągi w branży. To opona, która doskonale radzi sobie z wyzwaniami zimowych dróg.

Opony Fulda i Sava – przekonujące osiągi

Specjaliści z ADAC  docenili również właściwości opon z segmentów średniego i budżetowego marek Goodyear. Opony Fulda i Sava zdostały notę „zadowalające”. W teście opon o średnicy 16 cali opona Fulda Kristall Control HP2 zajęła 11. miejsce, a wyróżniła się „precyzyjnym i bezpiecznym prowadzeniem na suchej nawierzchni, wyjątkowo długą żywotnością, niskim zużyciem oraz niezwykle niską masą, co przekłada się na oszczędność paliwa”. Opona Sava Eskimo HP2 w teście opon o średnicy 17 cali zajęła podobnie jak Fulda 11. miejsce zyskując uznanie za „bezpieczne zachowanie na zimowych trasach, długą żywotność, niską ścieralność, wyjątkowo niską wagę i najniższe zużycie paliwa w badaniach”.

„Cieszymy się, że cztery nasze marki zostały docenione w jednym z najbardziej skrupulatnych i prestiżowych europejskich testów opon zimowych. Sukces tych produktów jest świadectwem innowacyjności i zaangażowania Goodyeara na rzecz zimowych osiągów i jest potwierdzeniem, że mamy doskonałe portfolio opon zimowych,” Laurent Colantonio, starszy dyrektor Goodyear ds. technologii w oponach osobowych w regionie EMEA

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar