Michelin Pilot Sport S 5

Michelin Pilot Sport to popularna linia opon sportowych produkowanych przez koncern Michelin, która od wielu lat jest podstawowym wyborem dla kierowców aut o wysokich osiągach, a teraz pojawiła się najnowsza wersja – Pilot Sport S 5.

Michelin PSS5 to asymetryczna opona szosowo – torowa, która redefiniuje pojęcie wysokich osiągów. Opony Pilot Sport S5 charakteryzują się niezwykłą precyzją prowadzenia i imponującą, zdaniem producenta, przyczepnością zarówno na drodze jak i na torze,a to wszystko bez względu na panujące w okresie letnim warunki atmosferyczne. Pilot Sport S 5 zostały zaprojektowane specjalnie do  samochodów sportowych i są używane jako wyposażenie fabryczne przez producentów takich jak Tesla, Ferrari, Corvette, Porsche czy Mercedes-AMG. Wyposażona w innowacyjną technologię Dynamic Response opona, oferuje adaptacyjnie responsywne prowadzenie. Kluczowym elementem jest tu hybrydowy pas wykonany z aramidu i nylonu. Ta unikalna konstrukcja umożliwia precyzyjne przekazywanie ruchów kierownicy na nawierzchnię drogi, co przekłada się na pewną kontrolę i wyjątkowe osiągi.

Konstrukcja bieżnika Dual Sport z technologią Bi-Compound pozwala cieszyć się maksymalną przyczepnością na drodze i torze dzięki dużym blokom bieżnika. Nie jest to jednak tak agresywna opona jak nastawiony na tor wyścigowy Pilot Sport Cup 2, więc dużo lepiej radzi sobie w mokrych warunkach. Z myślą o tym zaprojektowano duże, podłużne rowki na zewnętrznych krawędziach bieżnika, które zapewniają lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni w porównaniu z  modelem poprzedniej generacji – Michelin Pilot Sport 4S. Model Pilot Sport S 5 otrzymał ocenę B pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni we wszystkich rozmiarach. Opony dostępne są w dziesięciu rozmiarach , z których osiem jest homologowane jako oryginalne wyposażenie do aut: Aston Martin (AML), Porsche (ND0) i Mercedes-Benz (MO1).

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar