Continenetal AllSeasonContact 2

Continental oficjalnie zaprezentował nowy model zaawansowanej opony całorocznej AllSeasonContact 2, który zaprojektowano zgodnie z najwyższymi standardami wydajności, bezpieczeństwa i z uwzględnieniem przyjemności z jazdy.

Continental AllSeasonContact 2 to kierunkowa opona do samochodów osobowych zaprojektowana z myślą o kierowcach, którzy potrzebują opon, które poradzą sobie zarówno z letnimi, jak i zimowymi warunkami. Adaptacyjna kompozycja mieszanki gumowej na każdą pogodę modelu Continental AllSeasonContact 2 zapewnia niezawodną przyczepność na zaśnieżonych i mokrych zimowych drogach.

Jednocześnie unikalna rzeźba bieżnika następcy modelu AllSeason Contact 2 odpowiada za doskonałą skuteczność hamowania zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Zoptymalizowana pod kątem energetycznym konstrukcja minimalizuje opory toczenia, zmniejszając zużycie paliwa przez pojazd. Jednocześnie opona otrzymała oznaczenie EV, co wskazuje na przystosowanie do użytkowania w coraz częściej spotykanych na drogach pojazdach elektrycznych.

W porównaniu z poprzednim modelem, wydłużył się przebieg opony i to o 15%, przy jednoczesnym zmniejszeniu o 6% oporów toczenia. Producent opon Continental AllSeasonContact 2 zwraca również uwagę na poprawę parametrów, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo czyli lepsze prowadzenie na suchej nawierzchni i krótszą drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni. Jeżeli chodzi o komfort jazdy, osiągi na śniegu czy odporność na aquaplaning inżynierowie Continental nie poszli na żaden kompromis dzięki czemu AllSeasonContact 2 nie ustępuje swojemu poprzednikowi. AllSeasonContact 2 dostępne będą w 99 rozmiarach od 15 do 21 cali.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar