Opony Bridgestone Potenza Sport – Nowy standard osiągów w segmencie premium

Przypominamy dziś o oponie, która w poprzednich latach odniosła niezliczone sukcesy i stała się przyczyną narastającej zazdrości i coraz większych kompleksów u konkurencji. Niesamowite wyniki i właściwości opony Potenza Sport potwierdziły m.in. zeszłoroczne zwycięstwa w testach brytyjskich magazynów takich jak Auto Express i EVO. W tym roku saga trwa dalej, a Potenza Sport okazuje się najlepsza teście Auto Zeitung oraz zdobywa drugie miejsce w teście AutoBild Sportscars z wynikiem bardzo dobry.

Odpowiedzmy zatem na pytanie dlaczego sportowy produkt Bridgestone jest tak wyjątkowy? Opona Potenza Sport przeznaczona do samochodów Ultra High Performance (UHP) to następca, również utytułowanego modelu opony Potenza S001. Japoński producent od początku pozycjonował bieżnik Potenza Sport jako ten który pozwala w pełni korzystać z mocy swojego samochodu, zachowując kontrolę podczas jazdy w rożnych warunkach. Potwierdzają to bardzo dobre opinie użytkowników i klientów rządnych sportowych wrażeń.

Budowa Bridgestone Potenza Sport

Geometria bieżnika opony letniej Bridgestone z głębokimi rowkami obwodowymi oraz masywnymi żebrami i blokami zapewnia maksymalny kontakt opony z nawierzchnią, umożliwiając kierowcom płynną kontrolę sytuacji na drodze. W konstrukcji opony zastosowano trójwymiarowe lamele, które zwiększają sztywność bieżnika, poprawiają nie tylko skuteczność hamowania ale także odporność na ścieranie.

 

W wyniku prowadzonych badań inżynierom Bridgestone udało się udoskonalić skład mieszanki gumowej oraz samą technologię jej przygotowywania na tyle, że osiągi opisywanej opony UHP uległy znacznej poprawie, zwłaszcza na mokrej i suchej nawierzchni. Hybrydowe wzmocnienie barku Bridgestone Potenza Sport zwiększyło stabilność pojazdu podczas jazdy na wprost przy dużych prędkościach, a zoptymalizowana osnowa jest gwarancją wysokiej czułości prowadzenia podczas pokonywania zakrętów przy jednoczesnym zmniejszeniu oporów toczenia.

Bridgestone Potenza Sport – Najlepsza opona w swojej klasie

W okresie lipiec – wrzesień 2020 zespół ekspertów TÜV SÜD postanowił sprawdzić Bridgestone Potenza Sport w rozmiarze 245/40 R18.  Dla porównania w teście brały również udział modele bezpośrednich konkurentów takie jak Pirelli P Zero PZ4 , Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 , Michelin Pilot Sport PS4 i Continental PremiumContact 6. Przeprowadzone testy wykazały, że opony Bridgestone zapewniają najkrótszą drogę hamowania na suchej nawierzchni i radzą sobie lepiej podczas jazdy na wprost. Oponę, która swoją premierę miała blisko 2 lata temu we wspomnianym teście wybrano również najlepszą oponą pod względem pokonywania zakrętów i prowadzenia na mokrej nawierzchni.

Potenza Sport uzyskała klasę „A” przyczepności na mokrej nawierzchni zgodnie z europejskim systemem etykietowania opon. Wewnętrzne testy przeprowadzone w Europejskim Centrum Technicznym Bridgestone przy użyciu pojazdu Audi A4 wyposażonego w opony 245/40 R18 udowodniły, że Potenza Sport osiągnęła o 10% lepszy przebieg w stosunku do swojego poprzednika.

Opona Bridgestone Potenza Sport a środowisko

Proces projektowania ogumienia Bridgestone opiera się na opatentowanej przez Bridgestone „zielonej” wirtualnej technologii opracowywania opon. Zastosowana technologia pozwala bardzo dokładnie przewidzieć właściwości opon na etapie projektowania, bez fizycznego wykonywania próbek do badań. Przynosi to nie tylko korzyści dla środowiska dzięki oszczędności zasobów, ale także skraca czas opracowywania i wprowadzania produktu na rynek.

Gotowi na pełne emocji doświadczenia za kierownicą? Wybierz opony Potenza Sport i poczuj różnicę! Kliknij teraz w baner poniżej, aby zobaczyć naszą ofertę.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar