Bridgestone Weather Control A005 Evo

Bridgestone, największa na świecie firma produkująca opony wprowadza na rynek drugą generację opon całorocznych Weather Control A005 EVO. Następca modelu Weather Control A005 został zaprojektowany w celu zapewnienia optymalnego poziomu bezpieczeństwa, wygody i niespotykanej wydajności niezależnie od sezonu.
Nowa opona Bridgestone Weather Control A005 EVO doskonale sprawdza się zarówno w warunkach miejskich jak i poza miastem. Optymalizacja rozkładu nacisku sprawiła, że opona doskonale radzi sobie z codziennymi wyzwaniami związanymi z prowadzeniem pojazdu, co ważne bez uszczerbku dla jego wydajności.

Dzięki zastosowaniu technologii NanoPro oraz zupełnie nowej technologii mieszania komponentów uzyskano poprawę dyspersji cząstek krzemionki, co przełożyło się na zwiększoną efektywność paliwową i poprawę zachowania opony na śniegu.
W porównaniu do swojego poprzednika opony Bridgestone Weather Control A005 EVO zapewniają o 3% większą przyczepność, o 3% krótszą drogę hamowania i pokonywanie zakrętów szybsze o 4%. Opony Bridgestone Weather Control A005 Evo posiadają oznaczenie Peak Mountain Snow Flake (3PMSF) na bocznej ścianie, co potwierdza, że opony przeszły testy według norm potwierdzających ich osiągi w warunkach zimowych.
Według europejskiego systemu etykietowania opon Bridgestone Weather Control A005 EVO pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni klasyfikowana jest w najwyższej kategorii A oraz B (w zależności od rozmiaru) jeżeli chodzi o opory toczenia.

Zaprojektowane i wyprodukowane w Europie opony Bridgestone WeatherControl A005 Evo będą dostępne od lipca 2020 r. W 94 rozmiarach o średnicach obręczy od 15 do 21 cali, które pasują do większości samochodów. Asortyment obejmuje również osiem najpopularniejszych rozmiarów wykorzystujących technologię DriveGuard Run-Flat (RFT) firmy Bridgestone.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar