Nowości Apollo na sezon letni 2020 – Apollo Altrust + i Vredestein Comtrac 2

Indyjski producent opon firma Apollo przygotowała dwa nowe modele opon przeznaczonych do lekkich ciężarówek na sezon letni 2020. Pierwsza z propozycji indyjskiego giganta to Apollo Altrust +, która jest ulepszoną wersją opony Apollo Altrust majacej swój debiut w 2016 roku. Druga to opona Vredestein Comtrac 2, która zastąpi model Vredestein Comtrac dostępny na rynku od ponad dziesięciu lat.

Apollo Altrust +

Opony Apollo Altrust plus po swoim poprzedniku odziedziczyły wzór bieżnika przez co wizualnie różni je tylko niuans w postaci „+” na scianie bocznej. Główne zmiany jakie zaszły w nowym modelu kryją się wewnątrz. Zmianie uległ skład mieszanki gumowej co doprowadziło do zmniejszenia oporów toczenia i znaczącego wzrostu przyczepności na mokrej nawierzchni. Zmiany w strukturze wewnętrznej opony przyczyniły się do lepszego rozkładu sił nacisku w strefie kontaktu co bezpośrednio przekłada się na żywotność Altrust +. Podczas optymalizacji ścian bocznych korzystano z metod symulacji komputerowej co pozwoliło zwiększyć odporność opony na uszkodzenia.

Vredestein Comtrac 2

Druga propozycja to opona letnia Vredestein Comtrac 2 przeznaczona do lekkich ciężarówek i minivanów. Biorąc pod uwagę przepaść czasową jaka dzieli obie generacje opon Comtrac nie powinna dziwić widoczna poprawa wydajności. Nowe opony Vredestein przewyższają swojego poprzednika o ponad 20% w zakresie skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni. Charakteryzują się też o 15% lepszą przyczepnością na suchej nawierzchni i zmniejszonymi oporami toczenia o blisko 15%, co jak wiadomo wpływa na zużycie paliwa.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Nowości Apollo na sezon letni 2020 – Apollo Altrust + i Vredestein Comtrac 2"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Kamera samochodowa
Gość

Czasy targów moto szybko nie wrócą… niestety