BFGoodrich Advantage i Advantage SUV

BFGoodrich, amerykańska marka, przejęta przez Grupę Michelin w 1990 roku, z okazji swoich 150 urodzin wprowadza dwie nowości na rynek europejski w sezonie letnim 2020 – BFGoodrich Advantage i BFGoodrich Advantage SUV. BFGoodrich Advantage to opona letnia przeznaczona do sedanów i samochodów kompaktowych, natomiast BFGoodrich Advantage SUV to nowa opona do SUV-ów.

Nowe opony zostały zaprojektowane z myślą o klientach, którzy szukają produktu o dobrym stosunku ceny do jakości, a jednocześnie liczą na doskonałe osiągi w zakresie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Wzór bieżnika SUV Advantage i Advantage został specjalnie opracowany przez francuskich inżynierów Grupy Michelin, co pozwoliło oponom uzyskać najwyższą kategorię w europejskiej klasyfikacji hamowania na mokrym asfalcie, szczególnie dla rozmiarów od 16 cali w wzyż. Oprócz tego warto wspomnieć, że pod względem zużycia paliwa opony letnie BFGoodrich Advantage SUV lokują się pomiędzy klasami „B” i „C”, natomiast BFGoodrich Advantage ma nieco szerszy zakres – między klasami „B” i „ E ”. Podobnie poziom hałasu nie przekracza 70 dB co jest najniższym wynikiem w tej klasie opon. Dzięki zupełnie nowej mieszance bieżnika nowa gama opon Advantage pozwala na skrócenie drogi hamowania zarówno na mokrej (-2,4 m) jak i na suchej nawierzchni (-1,5 m). W przypadku opon do pojazdów typu SUV różnice na mokrej nawierzchni są jeszcz wieksze i wynoszą -2,9 m.

 

 

Nowe opony letnie z rodziny Advantage będą stopniowo wprowadzane na rynek w 2020 roku. Opony Advantage do lutego powinny być dostępne w blisko 94 różnych rozmiarach dla kół o średnicy od 14 do 20 cali. Docelowa liczba rozmiarów wynosi 120 opcji. Pierwsze rozmiary opon Advantage SUV pojawią się w sklepach około kwietnia, pozostałe w październiku. Co ciekawe producent twierdzi, że nowe opony BFGoodrich moga kosztować nawet 20% mniej w porównaniu z produktami firmy Michelin.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar