Sava Intensa SUV 2 i Sava Intensa HP2

Firma Goodyear to trzeci pod względem wielkości producent opon na świecie. Koncern produkuje opony przeznaczone na rynek samochodowy nie tylko jako Goodyear. W grupie producenckiej Goodyear znajduję się również kilka marek zależnych: Dębica, Dunlop, Fulda i Sava. W tym roku Goodyear postanowił zaktualizować swoją ofertę oferując nowości nie tylko pod swoją główną marką ale także markach budżetowych m.in w oponach Sava. Aktualizacja oferty obejmuje opony do SUV-ów Sava Intensa SUV 2 i aut osobowych Sava Intensa HP2 .

Sava Intensa SUV 2

Model Sava Intensa SUV 2 to następca opony Intensa pierwszej generacji, które produkowano od 2009 roku. Intensa SUV 2 otrzymała zoptymalizowany wzór bieżnika. Asymetria konstrukcji bieżnika modelu Intensa SUV 2 gwarantuje pewną jazdę na mokrej nawierzchni i skuteczne hamowanie. Producent opony zmodyfikował także skład mieszanki gumowej czego skutkiem jest poprawa przyczepności, zmniejszenie oporów toczenia i wydłużenie żywotności opony. Zakres rozmiarów opony Sava Intensa SUV 2 obejmuje felgi w rozmiarze od 17 do 21 cali.

Sava Intensa HP2

To druga z propnowanych nowości na sezon letni 2020. Opony Sava Intensa HP2 zostały zaprojektowane w celu rozszerzenia oferty modelu Sava Intensa HP, który po pojawieniu się opony Intensa HP2 nie zostanie wycofany z produkcji i nadal będzie można go znaleźć w sklepach w mniejszych rozmiarach. Druga generacja opon Sava Intensa została wyposażona w asymetryczny bieżnik, którego celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w zmiennych warunkach pogodowych, optymalizacja zużycia paliwa oraz poprawa komfortu jazdy. Opony Intensa HP2 dostępne są w 19 rozmiarach dla kół o średnicy felgi 15,16 i 17 cali.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar