Bridgestone wprowadza technologię Enliten Green

Zmiany klimatu, kurczące się zasoby surowców, rosnące koszty poszukiwania i eksploatacji ich nowych źródeł to trendy, które wywierają ogromną presję także na sektor motoryzacyjny.

Szacuje się, że po drogach całego świata do 2030 roku ma jeździć blisko 1,7 mld samochodów osobowych. Już teraz europejscy prawodawcy zareagowali na ten trend narzucając producentom samochodów bardziej rygorystyczne wymogi w zakresie redukcji emisji CO2. Sprawy związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem nie są obce również branży oponiarskiej. Firma Bridgestone inwestuje około 800 milionów euro rocznie w badania i rozwój nowych technologii, również takich, które przyczynią się do redukcji zanieczyszczeń i emisji.

Bridgestone – największy producent opon na świecie na konferencji Future Tire w dniach 11-12 czerwca w Kolonii ogłosił wprowadzenie innowacyjnej technologii Enliten. Dzięki gruntownemu przemodelowaniu procesów projektowania i produkcji opon udało się znacząco zmniejszyć wagę produktów bez żadnych kompromisów w zakresie wydajności i zużycia materiału. Zastosowanie technologii Enliten pozwala na znaczne zredukowanie oporów toczenia dzięki czemu zmniejsza się zużycie paliwa i emisja CO2 przy zachowaniu standardowego okresu użytkowania.

Testy wewnętrzne Bridgestone przeprowadzone zgodnie z procedurą ISO 28580:2018, podczas których wykorzystano opony Turanza T005 w dwóch rozmiarach – 205/55 R16 91H i 255/40 R20 101W pokazują, że redukcja oporów toczenia w oponach z technologią Enliten może wynosić nawet 20% w stosunku do standardowych opon. To doskonała informacja nie tylko dla producentów aut i kierowców, ale także dla wszystkich, którym nieobojętna jest troska o środowisko.

Technologia Enliten umożliwia wykorzystanie mniejszej ilości surowców w produkcji opon. Połączenie opatentowanej mieszanki gumowej, redukcja głębokości bieżnika oraz zmniejszenie grubości wewnętrznego wzmocnienia pozwala na zmniejszenie masy opon nawet o 10% bez wpływu na parametry żywotności. Opony z technologią Enliten pomogą zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2 w samochodach z silnikiem spalinowym, a także, wydłużyć żywotność baterii i zwiększyć zasięg pojazdów elektrycznych.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Bridgestone wprowadza technologię Enliten Green"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Łukasz
Gość

Najlepsze od B. to były Potenza RE050A, nowsze modele są już „zbyt eco” jak nie płynął rozgrzane to się podwijają etc.

Darek
Gość

Wysokiej jakości opony to pierwszy krok do zwiększenia komfortu jazdy. Trzeba jeszcze zadbać o ich założenie oraz wyważenie u wulkanizatora, który posiada do tego specjalny sprzęt. Montażownica do opon, wyważarka (najlepiej też taka do felg nieprzelotowych) dzięki czemu klienci zawsze będą zadowoleni z usług wulkanizatora.