Vredestein Quatrac Pro

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie firma Apollo Vredestein oficjalnie zaprezentowała nowy model opony całorocznej Vredestein Quatrac Pro. Nowe opony Quatrac Pro, których wzór bieżnika opracowano we współpracy z inżynierami Italdesign Giugiaro przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w autach z segmentu uhp (ultra-High performance) ale nie tylko. Równie dobrze nowy model całoroczny firmy Vredestein sprawdzi się w miejskich SUV-ach.

Vredestein Quatrac Pro – doskonałe prowadzenie

Nowy Quatrac Pro zapewnia doskonałe prowadzenie i krótką drogę hamowania zarówno na suchych, jak i mokrych nawierzchniach, eliminując potrzebę wymiany opon między sezonami. Zgodnie z europejskim systemem znakowania opon, Vredestein Quatrac Pro należy do klasy „C” pod względem zużycia paliwa i klasy „B” pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni. Co ciekawe jest to pierwsza opona całoroczna, która będzie produkowana w indeksie „Y”. Co oznacza, że będzie wstanie zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa i przyczepności nawet przy prędkości 300 km / h. Firma Vredestein jest liderem jeżeli chodzi o opony całoroczne. Pierwsza oponę tego typu (I generacja opon Quatrac) wyprodukowała w 1993 roku.

Bieżnik w oponach Quatrac Pro

W porównaniu z poprzednikiem nowy model zachował asymetryczną budowę bieżnika. Jednakże zmodyfikowana konstrukcja żeber centralnych i szersze rowki odprowadzające wodę w części środkowej wpłynęły na 10% wzrost przyczepności na mokrej nawierzchni i o 5% lepsze hamowanie na śniegu. Opony Quatrac Pro otrzymały asymetryczny kształt bieżnika, podzielony na część „letnią” i „zimową”, z których każda odpowiada za bezpieczeństwo jazdy w odpowiednich warunkach pogodowych, a ich połączenie gwarantuje wysoką wydajność o każdej porze roku. Bieżnik Vredestein Quatrac zaprojektowano w Giugiaro Design dzięki czemu wygląd opony doskonale uzupełnia wizerunek drogiego i luksusowego auta wyczynowego. Model Quatrac Pro jest oznaczony symbolem 3PMSF, co oznacza, że opona osiąga odpowiednie parametry trakcyjne na śniegu dzięki czemu nadaje się do eksploatacji w okresie zimowym.

Dostępne rozmiary

Wprowadzenie do sprzedaży modelu Quatrac Pro w największej jak do tej pory liczbie dostępnych rozmiarów niewątpliwie pozwoli firmie Vredestein zdobyć wiodącą pozycję w segmencie całorocznym. Nowa opona całoroczna Quatrac Pro trafi do sprzedaży w kwietniu 2019 r. w 50 rozmiarach, z których aż 29 będzie miało indeks prędkości Y (do 300 km / h). Nowość Vredestein będzie dostępna w całej gamie rozmiarów od 17 po 21 cali.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Vredestein Quatrac Pro"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
automich
Gość

Ja zawsze patrzę pod kwestię bezpieczeństwa i prowadzenia. Te dwa punkty to dla mnie priorytet jeśli chodzi o jazdę. Jeśli ta opona wspomaga jazdę w zimę już się lubimy 🙂