Typowe usterki motocykla – jak się przygotować na awarie na trasie?

Awaria na trasie może zdarzyć się każdemu. Bez względu na to, jak bardzo dbasz o swój motocykl, jak często poddajesz go przeglądom technicznym- niewielkie awarie są wpisane w codzienność każdego użytkownika motocykla. Na szczęście, wiele z awarii, które z początku wydają się poważne, okazuje się błahymi i możliwymi do samodzielnej naprawy. Co właściwie może się wydarzyć na trasie i jakich części zamiennych możesz potrzebować? Gdzie kupić części najwyższej jakości? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Awarie na trasie – co może się wydarzyć?

Zdecydowanie najczęstszą awarią na trasie jest przebita opona. Jeżeli Twój motocykl posiada opony bezdętkowe, wystarczy mieć przy sobie specjalny zestaw naprawczy, by szybko uporać się z awarią. Nieco trudniejsze jest to w sytuacji opon dętkowych, jednak ogólnie mówiąc, przebita opona nie jest poważną awarią i można się z nią dość szybko uporać. Częstą przypadłością pojazdów, również motocykli jest rozładowany akumulator. Z tym problemem spotykamy się najczęściej podczas niskich temperatur. Z czasem każdy akumulator zwyczajnie traci swoją żywotność, a jeżeli zdarzy się to nagle, zazwyczaj jest to znakiem, że należy wymienić go na nowy. Można próbować uruchomić pojazdów przy użyciu kabli rozruchowych, o ile mamy pod ręką drugi pojazd z naładowanym akumulatorem. Można wykorzystać także specjalny powerbank o dużej mocy i skutecznym działaniu. Tak, czy inaczej, rozładowujący się akumulator należy wymienić na nowy.

W motocyklach dość często dochodzi do złamań klamki bądź dźwigni. Ta awaria wymaga zastosowania części zamiennych, jednak na szybko można uporać się z nią przy użyciu zwykłych trytytek czy płaskiego klucza.

Nieco rzadszą, ale wciąż spotykaną awarią jest dziura w silniku bądź skrzyni. Do naprawy takiej awarii najlepiej sprawdza się klej epoksydowy dwuskładnikowy.

Części zamienne do motocykli

Z wieloma usterkami motocykla jesteśmy w stanie szybko sobie poradzić i to bez pomocy mechanika. Jeżeli jednak zawodzą części silnika, układ hamulcowy czy np. paski napędowe, jesteśmy zmuszeni odwiedzić sklep motocyklowy. Próby naprawienia tak ważnych elementów pojazdu mogą być zwyczajnie niebezpieczne. W sklepie motocyklowym znajdziesz części motocyklowe do różnych modeli pojazdów. Czym kierować się przy wyborze podzespołów? Przede wszystkim jakością. Wysokiej jakości części zamienne do motocykli od InterCars doskonale sprawdzą się do przeprowadzenia napraw motocykla szybko i sprawnie, a co najważniejsze, skutecznie. Części zamienne zawsze dobieraj idealnie do wskazanych parametrów i specyfikacji, bo tylko wówczas masz gwarancję, że będą one pracować bez zarzutu.

Akcesoria motocyklowe najwyższej jakości

W ofercie sklepu InterCars znajdziesz klocki hamulcowe, wały korbowe, elementy skrzyni biegów i wiele różnych akcesoriów, które przydadzą się każdemu motocykliście. Akcesoria, które każdy motocyklista powinien mieć w swoim wyposażeniu są przede wszystkim klucze odpowiednie dla danego modelu pojazdu. Podstawą są klucze oczkowe, które kupisz tutaj: https://intercars.pl/szukaj/klucze-plaskie-oczkowe-fajkowe-90603/. Mając takie narzędzia zawsze przy sobie, jest duża szansa, że z każdą niewielką awarią powstałą na trasie będziesz w stanie poradzić sobie samodzielnie. Oczywiście, po przyjeździe na miejsce, warto przyjrzeć się prowizorycznie naprawionej części – może się okazać, że będzie wymagała wymiany. W tym celu odwiedź sklep InterCars i zamów dopasowane części zamienne i akcesoria najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar