Regeneracja i naprawa turbosprężarek – Warsztaty Autoryzowane Melett

Turbosprężarka, nazywana po prostu turbiną, w ostatnich latach stała się jednym z integralnych elementów nowej generacji silników. Urządzenia te stosowane są głównie w samochodach (zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych) i motocyklach, oraz większych pojazdach, takich jak pociągi, statki, samoloty. Zasada działania turbosprężarki opiera się na wtłaczaniu dodatkowego powietrza do komory spalania dzięki czemu poprawia się sprawność i moc silników. Turbosprężarka pracuje pod wpływem strumienia gorących spalin, które obracają jej wirnik z częstotliwością nawet 300 000 obr./min. W tak ekstremalnych warunkach nie stosując się do zasad eksploatacji turbosprężarki nie trudno o awarię.

Kiedy pojawią się pierwsze objawy nieprawidłowego działania turbiny w postaci nagłej utraty mocy, gwizdów czy dymienia warto jak najszybciej udać się do specjalisty. Pozwoli to uniknąć nie tylko wielu zmartwień ale przede wszystkim dodatkowych kosztów. Każdy właściciel samochodu wyposażonego w turbosprężarkę prędzej czy później stanie przed dylematem dotyczącym wyboru warsztatu. Na co więc zwrócić uwagę wybierając warsztat regeneracji turbin?

Wybór odpowiedniego serwisu naprawy i regeneracji turbosprężarek to poważna decyzja, której nie powinniśmy zostawiać przypadkowi. Decydującym kryterium wyboru warsztatu naprawy turbosprężarek powinno być doświadczenie i wiedza regeneratora. Wybór pierwszego z brzegu warsztatu regeneracji to bardzo zła taktyka, która w przyszłości może mieć opłakane skutki. Regeneracja turbiny to nie tylko spora inwestycja finansowa, jakość naprawy i użyte podczas tego procesu części to czynniki, które bezpośrednio wpływają na niezawodność turbosprężarki w przyszłości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze warsztatu regeneracji

Właściciel auta, który szuka warsztatu, w którym szybko i skutecznie naprawią turbosprężarkę powinien zwrócić uwagę na:

  • koszt naprawy
  • wyposażenie warsztatu
  • poziom przygotowania specjalistów
  • jakość części użytych do naprawy

Warsztaty Autoryzowane Melett

Melett to brytyjski producent wysokiej jakości części zamiennych do naprawy turbosprężarek. Firma znana jest z wytwarzania produktów o jakości dorównującej częściom oryginalnym. Rozbudowany dział inżynierski pozwala na wprowadzanie własnych udoskonaleń w projektach części. W ofercie Melett oprócz części zamiennych i zestawów naprawczych znaleźć można także całe turbosprężarki, narzędzia i kompletne rdzenie (CHRA) wyważone wysokoobrotowo. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku firma Melett uruchomiła program Warsztatów Autoryzowanych skupiając najlepszych specjalistów w dziedzinie naprawy turbosprężarek w Polsce.

Dlaczego warto wybrać jeden z Warsztatów Autoryzowanych Melett?

Naprawy wykonywane według technologii określonych przez Melett

Każdy warsztat naprawy turbosprężarek zrzeszony w sieci Melett uczestniczy w cyklicznych szkoleniach organizowanych przez producenta, technicy są certyfikowanymi specjalistami, mają dostęp do najbardziej aktualnych informacji oraz szczegółowych danych technicznych. Dzięki bazie informacyjnej dostarczonej przez Melett, pracownicy Autoryzowanego Warsztatu posiadają dokładną i gruntowną wiedzę o każdym modelu turbosprężarki, który otrzymują do naprawy. Dzięki temu klient ma gwarancję, że każda naprawa spełnia najwyższe standardy technologiczne ustalone przez Melett. Profesjonalne podejście i diagnoza problemu sprawiają, że awaria nie pojawi się ponownie.

Do naprawy używane są części zamienne najwyższej jakości

Regeneracja to proces, podczas którego przywraca się danej części parametry fabryczne. W Warsztatach Autoryzowanych Melett nie eksperymentuje się z częściami zamiennymi. Specjaliści od regeneracji polegają wyłącznie na sprawdzonych komponentach firmy Melett – producenta najwyższej jakości części zamiennych do turbosprężarek. Zastosowanie części zamiennych i zestawów naprawczych Melett gwarantuje wysoką jakość naprawy oraz pełną zgodność z ustalonymi standardami. Dzięki wykorzystaniu części zamiennych które wyprodukowano z niezwykłą dokładnością mamy pewność, że każda z nich będzie idealnie pasować do konkretnego typu turbosprężarki.

Użycie specjalnych urządzeń i sprzętu podczas naprawy turbosprężarki

Korzystanie z odpowiednich przyrządów i sprzętu to konieczność w czasie naprawy turbosprężarki. Naprawy wykonywane bez użycia profesjonalnych urządzeń mogą sprawić, że późniejsze naprawy znacznie przekroczą koszty początkowe.
Park maszynowy warsztatu powinien być wyposażony w urządzania takie jak:

  • wyważarka wysokoobrotowa
  • maszyna do kalibracji przepływów turbosprężarki
  • tester lub programator sterowników elektronicznych
  • profesjonalne myjki i piaskarki
  • specjalistyczne narzędzia do naprawy turbosprężarek

Każdy z Autoryzowanych Warsztatów Melett dysponuje zaawansowanym parkiem maszynowym. Najnowsze urządzenia testujące i wdrożone procesy produkcyjne, pozwalają naprawę turbosprężarek w standardzie OE.

Dostępność części zamiennych

W magazynie Melett Polska dostępnych jest ponad 6000 pozycji gotowych do wysyłki. Termin standardowej dostawy części zamiennych do warsztatów autoryzowanych to 1 dzień roboczy, co znacznie skraca czas naprawy Twojego turbo.

Kontrola jakości

Melett zapewnia stałą kontrolę jakości produktów. Stosowane zestawy naprawcze, części oraz CHRA wytwarzane są według najsurowszych europejskich i światowych norm. Ponadto serwisy przechodzą coroczną ewaluację co daje gwarancję najwyższej jakości.

Satysfakcja konsumenta

Melett to jedna z najbardziej cenionych marek w świecie turbodoładowania, której celem jest dostarczanie nie tylko najlepszych części ale i usług dlatego zapewnia swoim klientom najlepszą obsługę, abyś mógł wrócić do domu zadowolony.

Podsumowanie

Powyższy artykuł powinien ułatwić Ci wybór odpowiedniego warsztatu, któremu powierzysz swoją turbosprężarkę do naprawy. Jeżeli szukasz profesjonalnego podejścia i najwyższej jakości wybierz Warsztaty Autoryzowane Melett. Specjalistyczna wiedza, nowoczesne urządzenia i dostęp do wysokiej jakości części zamiennych i zestawów naprawczych dają gwarancję pełnego zadowolenia. To wszystko sprawia, że w warsztatach Melett turbosprężarki naprawia się raz.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar