Jak nie należy wybierać monitoringu GPS?

Jeśli w przeszłości nie korzystałeś z narzędzi do śledzenia GPS, podjęcie decyzji takiego sprzętu może być problematyczne. Nie zawsze łatwo jest określić, który dostawca/producent będzie dla nas najlepszy, z jakich funkcji przyjdzie nam korzystać najczęściej lub czy tak naprawdę potrzebujemy ich wszystkich już na starcie.

W momencie rozważania wyboru monitoringu GPS warto wiedzieć, czego należy unikać, aby faktycznie wybrać optymalny sprzęt.

Wybór monitoringu GPS wyłącznie ze względu na niską cenę

Jednym z największych błędów, jakie mogą popełnić firmy przy wyborze dostawcy usług śledzenia GPS po raz pierwszy, jest wybór rozwiązania tylko dlatego, że jest najtańsze. Chociaż może się wydawać, że wszystkie rozwiązania do śledzenia GPS są takie same, w rzeczywistości wcale tak nie jest. Nie znaczy to z automatu, że tym samym musisz wybrać najdroższe dostępne rozwiązanie na rynku, niemniej musisz być pewien co do jego skuteczności. Jak mawia stare powiedzenie: „dostajesz to, za co płacisz” i jest to zdecydowanie prawdziwe w przypadku monitoringu GPS. Tańsze oprogramowanie oznacza również niższą jakość, która prawdopodobnie nie zaspokoi potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

Wybór oprogramowania, które nie może rozwijać się wraz z Twoją firmą

Wybór oprogramowania do śledzenia GPS z prostszym zestawem funkcji może być właściwym wyborem dla Twojej floty, ale powinieneś upewnić się, że dane oprogramowanie może rozwijać się wraz z progresującą optymalizacją działalności. Niektórzy dostawcy oferują różne funkcje w zależności od wielkości floty i funkcjonalności, co jest zalecane.

Źródło: https://www.verizonconnect.com/pl/

W miarę, jak coraz świadomiej będziesz korzystał z tej technologii, zajdzie konieczność jej modernizacji. Innymi słowy, niezbędny będzie dostęp do rozwiązań, które umożliwiają późniejsze dodanie większej liczby funkcji w momencie zapotrzebowania na nie, zamiast zmuszania do zmiany na zupełnie nowe, ponieważ to może być kosztowne.

Pomijanie kwestii wykonania testów

Prawdopodobnie najważniejszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, aby porównać poszczególne oferty, jest wykonanie testów różnych monitoringów GPS na prawdziwych pojazdach z Twojej floty. Renomowany dostawca powinien zawsze dać Ci możliwość przetestowania swojego rozwiązania przed dokonaniem zakupu. Jeśli wybierzesz rozwiązanie bez jego uprzedniego wypróbowania, będziesz polegać wyłącznie na twierdzeniach potencjalnych dostawców, co może się okazać niewystarczające i zwyczajnie da fałszywy obraz dotyczący sprzętu. Zaleca się wykonanie programu pilotażowego z kilkoma różnymi dostawcami w celu porównania funkcjonalności.

Podsumowanie

Od kilku lat technologia monitoringu GPS przyczynia się do tego, że branża transportowa i logistyczna rozwijają się i pozwalają na lepsze zarządzanie odbywającymi się tam wewnętrznymi procesami. W związku z tym wybranie jakościowego narzędzia tego typu, które dodatkowo z czasem będzie można usprawniać, powinno być priorytetem, aby skutecznie i z zyskiem zarządzać firmową flotą.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Jak nie należy wybierać monitoringu GPS?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
andrei
Gość

super wpis