Czy monitoring GPS pomaga w zarządzaniu czasem pracowników?

System GPS pojazdów flotowych jest nieocenionym narzędziem do śledzenia i zarządzania czasem pracowników. Korzystając z tej technologii w czasie rzeczywistym, możesz zwiększyć wydajność, podać dokładne szacowane czasy dotarcia klientów, zoptymalizować trasy i zasoby oraz uprościć przesyłanie kart drogowych. Dlatego mowa tu o cennym i właściwie niezbędnym narzędziu do zarządzania flotą w firmie świadczącej usługi transportowe.

Optymalizacja wydajności

Śledzenie floty w czasie rzeczywistym zapewnia szereg korzyści, z których najważniejszą jest wiedza, gdzie w danym momencie znajdują się wszyscy kierowcy. Gdy trzeba zaktualizować plany lub wysłać nowe zadania, znajomość dokładnej lokalizacji kierowców i wykorzystanie tych informacji do zaplanowania, który pracownik będzie wykonywał następne zlecenie, pozwoli na najbardziej efektywne wykorzystanie ich czasu.

Ponadto śledzenie GPS pozwala na tworzenie wirtualnych granic z geofencingiem, dzięki czemu wiesz, gdzie w danym momencie znajdują się firmowe pojazdy. Jeśli nie są tam, gdzie powinny, natychmiast otrzymasz powiadomienie, co pozwoli ci ocenić przyczynę tego stanu rzeczy. Nie będziesz już nieświadomy nieautoryzowanego użycia swoich pojazdów.

Znajomość szacowanego czasu dotarcia do klientów

System ten ma również kluczowe znaczenie dla dokładniejszego szacowania czasu dostarczania klientom towarów. W zależności od typu konsumenta i rozmiaru przesyłki, te informacje mogą mieć kluczowe znaczenie dla codziennej działalności przedsiębiorstwa. Dzięki śledzeniu GPS można wyeliminować połączenia telefoniczne z kierowcami i wielokrotne aktualizacje przez telefon do klientów.

 

Źródło: https://www.verizonconnect.com/pl/

Możliwość wyeliminowania czynników rozpraszających i przestojów podczas wykonywania wielu połączeń telefonicznych z kierowcami jest znaczącą korzyścią dla wszystkich zaangażowanych. Zapewnianie klientom niemal natychmiastowych informacji i aktualizacji za pośrednictwem śledzenia GPS jest również zaletą, która będzie odróżniać daną firmę od konkurencji. Zwiększa to wydajność całej floty, jest bezpieczniejsze dla kierowców i pozwala oferować klientom usługi na najwyższym poziomie.

Optymalizacja zasobów

Śledzenie GPS pojazdów flotowych zapewnia najlepsze informacje w czasie rzeczywistym o tym, gdzie dokładnie znajdują się kierowcy w danym momencie. Dzięki temu planowanie tras i aktualizowanie zadań jest bardziej wydajne. Oprócz obniżenia kosztów paliwa możesz łatwo wybrać, którego kierowcę najlepiej wysłać na miejsce.

Technika ta umożliwia również menedżerom ocenę tras i opcji, nawet po fakcie, w celu poprawy wydajności i bezpieczeństwa. Wykorzystując informacje dostarczane przez GPS do twojej floty, możesz lepiej zrozumieć wykorzystanie pojazdu, kierowcy i zasobów. Możliwość śledzenia statystyk pojazdu umożliwia również otrzymywanie alertów dotyczących konserwacji pojazdu. Śledzenie i planowanie konserwacji zapobiegawczej jest często krokiem, który zapobiega przyszłej potrzebie kosztownych napraw.

Podsumowanie

Jak widać, monitoring GPS pomaga w zarządzaniu czasem pracowników. Jest to szczególnie cenne narzędzie dla tych przedsiębiorców, którym zależy na optymalizacji działań koordynacyjnych.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar