Czy GPS w małej flocie się opłaca?

Właściciele małych firm często mają wątpliwości, czy GPS monitoring nie nadwyręży ich ograniczonych funduszy i czy koszty za paliwo są naprawdę realne do obniżenia. Podpowiadamy zatem, jak monitoring floty zwraca się z nawiązką i dlaczego warto inwestować?

Przełom roku to czas, kiedy przedsiębiorcy zastanawiają się, jak znaleźć sposób, aby w kolejnym roku zwiększyć zyski lub po prostu utrzymać się na rynku. Mniejsze firmy zazwyczaj robią małe i przemyślane kroki, dlatego obawiają się większych inwestycji. Kiedy jednak miesięczne koszty funkcjonowania floty zaczynają przerastać ich budżet, szukają rozwiązania.

Na szczęście GPS monitoring odpowiada potrzebom każdej firmy. Już 2-3 samochody w firmie to duży wydatek, na który składa się nie tylko paliwo, ale także koszty eksploatacji i ubezpieczenia.

Mała firma – duża inwestycja

Jedno z pierwszych pytań klientów, które pada przy pierwszej rozmowie o monitoringu brzmi: „Czy przy niewielkiej liczbie pojazdów, monitoring GPS jest opłacalny?”. Przeczytaj i oceń, czy lokalizatory GPS w Twojej firmie to (nie)zbędny wydatek. Wszystkie inwestycje, które mają na celu rozwój firmy, to inwestycje w sprzęt, pracowników, sprzedaż, ale także flotę. Samochód w firmie to przecież niezbędne narzędzie pracy, które tak samo podlega analizie kosztów i rentowności, jak wszystkie inne inwestycje.

Jak wygląda praca kierowcy bez nadzoru?

Jeśli nie wiesz, co w ciągu 8 godzin pracy robią Twoi pracownicy, to marnujesz swój czas i pieniądze. Konsekwencją braku kontroli nad pracownikiem jest spadek jego motywacji. Chwilę później zaczyna brakować mu zaangażowania, więc praca przestaje przynosić rezultaty w postaci zysków. Co robią pracownicy, kiedy szef nie patrzy? Puste przeloty są standardem, dlatego na koniec miesiąca warto się zastanowić, ile z przejechanych kilometrów było służbowych, a ile prywatnych.

Lokalizacja pojazdów w małej flocie

Zużycie paliwa, puste przejazdy, prywatne trasy, nadmierna eksploatacja pojazdów – to tylko niektóre sytuacje, które generują dodatkowe wydatki w każdej firmie – niezależnie od tego, czy są w niej 2 pojazdy, 20 czy 200.

Niestety koszty prowadzenia działalności gospodarczej potrafią przyprawić o ból głowy. Ale to nie opłaty za media, ZUS, czy wynagrodzenia pracowników przerastają najbardziej, tylko te koszty, których się nie kontroluje. Prawie w każdej firmie transportowej blisko 40% pochłania paliwo.

Dlatego niezależnie od liczby pojazdów, którymi zarządzasz, masz realny wpływ na to, aby te wydatki zostały zmniejszone, pod warunkiem, że będziesz miał do tego odpowiednie narzędzia. Jak to zrobić? Zamontuj lokalizator GPS w pojeździe, który daje Ci praktyczna rozwiązania.

Tak wygląda cięcie kosztów floty z lokalizatorem GPS

Wybierasz nadajnik GPS IKOL CAN i otrzymujesz powiadomienie za każdym razem, gdy poziom paliwa ulegnie dużemu obniżeniu. Będzie to sygnał ostrzegawczy, że pracownik pobiera służbowe paliwo do prywatnych celów. Lokalizator IKOL CAN pokazuje Ci takie informacje jak:

  • Poziom paliwa
  • Aktualny przebieg pojazdu
  • Zasięg pojazdu
  • Temperatura silnika
  • Obciążenie na osiach
  • Dane z tachografu

Korzystając z funkcji analizy stylu jazdy – otrzymujesz alerty, kiedy podczas jazdy jest za dużo gwałtownych przyspieszeń, hamowań lub kiedy kierowca pozostawia pojazd na biegu jałowym. Każda z tych czynności generuje dodatkowe koszty, których możesz uniknąć. Dzięki Ecodriving możesz również analizować styl jazdy tworząc raporty z podróży. W ten sposób masz zawsze czytelny opis zachowań pracownika na przestrzeni tygodnia lub miesiąca. W systemie IKOL możesz sprawdzić także historię każdej trasy do 12 miesięcy wstecz i poddać ją dowolnej analizie.

Geograficzna baza klientów i punktów to usługa pozwalająca na odpowiednią organizację pracy, modyfikację trasy i rozliczenie pracownika z odbytych spotkań u klienta/dostawcy. Na mapie dodajesz punkty spotkań, co daje Ci pewność, że pracownik na pewno był w tym miejscu. Możesz dodać dowolną ilość punktów, które stworzą Twoją podręczną bazę klientów. Korzystają z geograficznej bazy klientów i punktów IKOL, eliminujesz prywatne przejazdy w czasie pracy oraz zwiększasz efektywność działań kierowcy.

Podsumowanie

Jeden wniosek szczególnie wysuwa się na pierwszy plan. GPS monitoring to wyższy poziom innowacyjności. W ramach jednej platformy internetowej zarządzasz jednocześnie pojazdami, pracownikami, czasem pracy i kosztami. Jednak największą zaletą są oczywiście oszczędności, które kontrolujesz i zawsze wiesz, który obszar wymaga jeszcze większej kontroli lokalizacji.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar