Nokian Seasonproof – bezpieczeństwo przez cały rok

Firma Nokian Tyres nie przestaje zadziwiać tempem wdrażania nowych modeli opon nie tylko zimowych i letnich ale i całorocznych. Tym razem fiński gigant poszerza swoją gamę produktów wielosezonowych o oponę Nokian Seasonproof. Nokian Seasonproof to owoc blisko 5 lat badań rozwojowych nad oponami całorocznymi dlatego firma Nokian Tyres pokłada w nim nie małe nadzieje licząc po cichu na podbój środkowoeuropejskiego rynku.

Nowe opony Nokian Seasonproof podobnie jak w przypadku poprzednich modeli to przede wszystkim bezpieczeństwo, jak podaje producent bezpieczeństwo przez cały rok. Dbałość o każdy szczegół podczas projektowania opony Seasonproof sprawił, że radzi sobie doskonale zarówno na deszczu, śniegu jak i błocie pośniegowym. Nokian Seasonproof charakteryzuje się niespotykanymi dotąd zdolnościami adaptacyjnymi.

 

 

Seasonproof – bezpieczeństwo w każdych warunkach

W wyglądzie nowej opony Nokian Seasonproof nie ma przypadku. Każdy element rzeźby bieżnika ma do odegrania określoną rolę w poprawie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Nowoczesny, kierunkowy wzór bieżnika oraz wielofunkcyjne rowki zostały zoptymalizowane pod kątem wszechstronności, osiągów i bezpieczeństwa. Szerokie kanały odprowadzają wodę na zewnątrz, aby zmniejszyć ryzyko aquaplaningu, a nowa mieszanka gumowa z dużą zawartością krzemionki poprawia przyczepność na mokrej nawierzchni sprawiając, że pojazd jest łatwy do kontrolowania nawet w nieoczekiwanych warunkach.

Wytrzymałość i szczędność

Nowa całoroczna mieszanka gumowa opon Nokian Seasonproof powstała z myślą o intensywnej eksploatacji i szerokim zakresie temperatur – od nagłego ataku zimy po upalne lato. Nowy skład mieszanki ma dwa podstawowe zadania – po pierwsze zwiększyć bezpieczeństwo, a po drugie zminimalizować opory toczenia w każdych warunkach. To wszystko wpływa także na oszczędność paliwa i sprawia, że opony Seasonprof przyczyniają się do ochrony środowiska.

Koncepcja Season Sense

Koncepcja Season Sense jest sercem opony Nokian Seasonproof. Tworzą ją trzy fundamenty wśród których producent wymienia zaawansowane rozwiązania w obszarze lameli, designu bieżnika i mieszanki gumowej. Z myślą o uniwersalności i bezpieczeństwie inżynierowie firmy Nokian Tyres opracowali wielofunkcyjne całoroczne lamele i zmodernizowali kierunkowy wzór bieżnika. Zaprojektowane od podstaw kanały odprowadzające wpłynęły na poprawę przyczepności na mokrej jezdni i błocie.

Przczepność na śniegu

Dobrze znane z zimówek firmy Nokian Tyres „pazury śnieżne” ukryte w podłużnych i ukośnych rowkach opony znalazły również zastosowanie w nowych oponach całorocznych Nokian Seasonproof. Zwiększając przyczepność i poczucie stabilności na luźnej nawierzchni i ubitym śniegu.

Trakcja i kontrola

Specjalnie zaprojektowany wzór bieżnika według producenta bardzo wyraźnie poprawia osiągi latem. Widać to zwłaszcza przy hamowaniu na suchej i mokrej jezdni. Innowacyjne lamele skracają drogę hamowania i zwiększają kontrolę, trakcję i bezpieczeństwo w zakrętach.

Wskaźnik głębokości bieżnika DSI

Opony Nokian Seasonproof posiadają wskaźnik głębokości bieżnika (DSI), którego zadaniem jest w porę poinformować o konieczności wymiany opon. Ten rodzaj wskaźnika to standard w oponach firmy Nokian Tyres. DSI pokazuje głębokość bieżnika w milimetrach, a kolejne cyfry ścierają się w miarę zużycia opony. Symbol płatka śniegu pozostaje widoczny do głębokości czterech milimetrów. Kiedy zniknie, zalecamy wymianę opon na nowe w celu zapewnienia bezpiecznej jazdy.

Seasonproof następca modelu Weatherproof?

Opony Nokian Weatherproof trafiły do sprzedaży w 2015 i były pewnego rodzaju rewolucją. Odporne na warunki atmosferyczne zapewniały komfort i bezpieczeństwo jazdy przez cały rok. 5 lat później Nokian Tyres wprowadza na rynek nową rodzinę opon całorocznych do aut osobowych, SUV-ów i crossoverów. Nokian Seasonproof to oferta dla kierowców ceniących niezawodność i bezpieczeństwo.

Główne innowacje:

  • Koncepcja Season Sense: to zmodernizowany, kierunkowy wzór bieżnika. Kanały odprowadzające wodę i błoto pośniegowe maksymalizujące ochronę przed aquaplaningiem. Season Sense to także nowa mieszanka gumy z podwyższoną zawartością krzemionki.
  • Snow Claws: Chwytaki śniegowe Snow Claws skutecznie przywierają do powierzchni podczas jazdy na miękkim śniegu, ułatwiając przyspieszanie i hamowanie w nieprzyjaznych warunkach.
  • Snow Grip Booster: Lepsza przyczepność zimą. Wzór Snow Grip Booster poprawiają przyczepność wzdłużną potrzebną podczas hamowania i przyspieszania.
  • Wypolerowane rowki: Wypolerowane rowki przyspieszają przepływ wody i błota pośniegowego, zwiększając bezpieczeństwo na mokrych nawierzchniach.

Wszystkie zastosowane innowacje sprawiają, że opony Seasonproof przewyższają swojego starszego brata model Weatherproof m.in. pod względem:
przyspieszania i hamowania na śniegu, sterowalności na śniegu, hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, zmniejszenia oporów toczenia, sterowalności przy dużej prędkości.

 

Według testów wewnętrznych opony Nokian Seasonproof mogą pochwalić się również większym przebiegiem.

Asortyment opon Nokian Seasonproof

Asortyment obejmuje rozmiary odpowiednie dla samochodów osobowych, SUV-ów i CUV.  64 produkty w rozmiarach od 14 do 19 cali, z indeksami prędkości T (190 km / h), H (210 km / h), V (240 km / h), W (270 km / h). Jedenaście wybranych rozmiarów będzie dostępnych już jesienią 2020 r., podczas gdy pozostałe pojawią się w sprzedaży na początku 2021 r.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar