Michelin e.Primacy

Grupa Michelin ogłosiła wprowadzenie na rynek nowych opon Michelin e.Primacy obiecując jednocześnie najefektywniejsze parametry w kategorii oporów toczenia. A to, zdaniem producenta, sprawia, że ​​są one bardziej przyjazne dla środowiska i opłacalne w użytkowaniu w porównaniu z oponami innych producentów.

Ze względu na wyjątkowo niskie opory toczenia opony Michelin e.Primacy, zgodnie z europejskim systemem etykietowania opon, klasyfikowane są jako klasa A pod względem oporów toczenia i klasa B pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni. Jest to bardzo ciekawa informacja biorąc po uwagę fakt, że spośród wszystkich modeli dostępnych na rynku tylko 1% może pochwalić się takim połączeniem parametrów.

Niskie opory toczenia opony Michelin e.Primacy pozwolą właścicielowi pojazdu zaoszczędzić 0,21 litra paliwa na 100 km. Zmniejszenie ilości zużywanego paliwa w naturalny sposób skutkuje również niższą emisją CO2 do atmosfery i to o blisko 174 kg przez cały okres eksploatacji.

Nowa propozycja Michelin skierowana jest do właściceli samochodów elektrycznych i hubrydowych. Zarówno producentom, jak i właścicielom takich pojazdów oprócz bezpieczeństwa zależy na wydłużeniu zasięgu. Francuski producent obiecuje, że zastosowanie opony e.Primacy, pozwoli na zwiększenie zasięgu o 7%.

Jedną z wyróżniających cech letniej nowości e.Primacy jest wysoka wydajność od pierwszego do ostatniego kilometra. Dzięki technologii Evergrip (wcześniej stosowanej w modelu Michelin Primacy 4) opona podczas ścierania zachowuje przyczepność na mokrej nawierzchni. Michelin e.Primacy będzie dostępny od wiosny 2021 r. W 56 rozmiarach od 15 do 20 cali.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar