Goodyear EfficientGrip Performance 2 z najdłuższym przebiegiem w testach ADAC

Największe europejskie stowarzyszenie motoryzacyjne ADAC ogłosiło wyniki intensywnego testu trwałości, przeprowadzonego z użyciem różnych marek opon w segmencie HP. Opona Goodyear EfficientGrip Performance 2 zajęła w nim pierwsze miejsce, osiągając ponad dwukrotnie dłuższy przebieg niż niektóre konkurencyjne marki*.

W teście porównano piętnaście marek opon o wysokich osiągach w najpopularniejszym rozmiarze na wielu europejskich rynkach 205/55R16, powszechnie stosowanym w szerokiej gamie rodzinnych hatchbacków i sedanów. Badanie przeprowadzono z wykorzystaniem najlepiej sprzedającego się samochodu w Europie – Volkswagena Golfa.

Po przetestowaniu opony Goodyear EfficientGrip Performance 2 eksperci ADAC docenili jej szczególnie wysoką odporność na zużycie, krótką drogę hamowania i dobrą sterowność na mokrej nawierzchni.

Szczegółowa analiza wyników ADAC** pokazuje, jak duże były różnice w teście zużycia. Jedna z marek* osiągnęła limit zużycia po przejechaniu zaledwie 24 800 km, podczas gdy w identycznych warunkach opona Goodyear EfficientGrip Performance 2 wykazała się ponad dwukrotnie wyższym przewidywanym zużyciem przy przebiegu 55 300 km. Aby zilustrować jak wyraźna jest przewaga trwałości opony Goodyear, wystarczy zauważyć, że trzy konkurencyjne marki1 z trudem osiągnęły 50% przebiegu opony amerykańskiego producenta.

Wyniki ADAC są zgodne z ustaleniami TÜV SÜD

Wyniki ADAC potwierdzają imponujące ustalenia innych, przeprowadzonych niedawno testów przebiegu opony Goodyear EfficientGrip Performance 2. Badania wewnętrzne i niezależny test wykonany przez TÜV SÜD wykazały, że przebieg*** tej opony był o około 50% dłuższy niż w przypadku poprzedniego modelu i o 20% dłuższy w porównaniu z oponą Michelin****. W tych samych testach opona Goodyear odnotowała także najkrótszą drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni w porównaniu z czterema testowanymi konkurentami*****, udowodniając, że zwiększona trwałość nie ma negatywnego wpływu na przyczepność na mokrej nawierzchni i bezpieczeństwo.

„Cieszymy się, że wyniki testu ADAC potwierdzają wnioski z poprzednich badań. Jest jasne, że opona EfficientGrip Performance 2 to doskonały wybór dla kierowców pokonujących duże dystanse, którzy oczekują również sprawdzonych osiągów. Dwukrotnie dłuższe przebiegi w porównaniu z konkurencyjnymi oponami przynoszą znaczne korzyści pod względem kosztów i ochrony środowiska zarówno kierowcom, jak i menedżerom flot” – powiedział Piotr Nagalski, dyrektor ds. marketingu Goodyear w Europie.

Opona EfficientGrip Performance 2 jest dostępna w 45 rozmiarach na obręcze od 15 do 18 cali. Najlepsze wyniki przebiegu w testach osiąga dzięki zastosowaniu szeregu innowacyjnych rozwiązań, w tym wysokiej elastyczności i sprężystości bieżnika. Przekłada się to na mniejsze zużycie opon, spowodowane trudnymi warunkami drogowymi, bez pogorszenia osiągów na mokrej i suchej nawierzchni.

* Test trwałości ADAC został opublikowany 23 lutego 2021 i pokazał następujące wyniki przebiegu: Nokian Wetproof – 24 800 km, Uniroyal RainSport 5 – 26 600 km, Pirelli Cinturato P7 C2 – 26 250 km i Goodyear EffiicientGrip Performance 2 – 55 300 km.
** Test przeprowadzony przez ADAC, z użyciem VW Golf 7 1.5 TSi, został opublikowany 23 lutego 2021 przez ADAC (Niemcy), OAMTC (Austria) i TCS (Szwajcaria).
*** Wyniki wewnętrznych testów w porównaniu z poprzednim modelem EfficientGrip Performance. Testowany rozmiar opony: 205/55R16 91V. Samochód testowy: VW Golf 7. Teren: otwarte drogi w Luksemburgu i Francji.
**** Przebiegi dłuższe o 20%/11 000 km w porównaniu z najbliższym testowanym konkurentem. Przebieg (tj. zużycie bieżnika do minimalnej głębokości dopuszczonej przepisami) porównano z czterema najnowszymi modelami konkurencji w segmencie letnich opon o wysokich osiągach (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Próba przeprowadzona przez TÜV SÜD Product Service GmbH w listopadzie 2019 na zlecenie Goodyear. Testowany rozmiar opony: 205/55R16 91V. Samochód testowy: VW Golf Mk7. Miejsce testu: drogi publiczne w centralnych Niemczech. Numer sprawozdania: 713171748. Pełne sprawozdanie dostępne pod adresem: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html.
***** Krótsza droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni niż u wszystkich testowanych konkurentów. W porównaniu z czterema najnowszymi konstrukcjami głównych konkurentów w segmencie opon letnich HP (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Przetestowane przez TÜV SÜD Product Service GmbH w listopadzie 2019 r. na zlecenie Goodyear. Badany rozmiar opony: 205/55R16 91V; Samochód testowy: VW Golf Mk7; Miejsca przeprowadzania testów: ATP Papenburg (DE), GPG Mireval (FR), TÜV SÜD PS Garching (DE), Neubiberg (DE), Denburg (DE). Numer raportu: 713171748.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Goodyear EfficientGrip Performance 2 z najdłuższym przebiegiem w testach ADAC"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Zaprzyjaźniony sklep z oponami
Gość
Zaprzyjaźniony sklep z oponami

Goodyear od 2 lat idzie w bardzo fajnym kierunku. Ich opony rozwijają się w tych obszarach, gdzie były kiedyś najsłabsze. Dzięki temu to obecnie jedne z najlepiej wyważonych produktów i godnych polecenia do zakupu.