Nowy Land Rover Defender wraca na oponach Goodyear

Firma Jaguar Land Rover od wielu lat ściśle współpracuje z Goodyearem w zakresie dostaw opon na oryginalne wyposażenie (OE) do szerokiej gamy swoich modeli pojazdów. Brytyjska marka już po raz kolejny zaufała amerykańskiemu gigantowi i wybrała jego ogumienie dla nowej generacji swojej terenówki Land Rover Defender.

Nowy Land Rover Defender może być wyposażony w opony Goodyear w różnych rozmiarach i specyfikacjach. Klienci mają do wyboru modele Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure lub Wrangler DuraTrac dostępne w rozmiarach 18″, 19″ i 20″.

Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure to wszechstronne ogumienie o wielu możliwościach, które pozwoli użytkownikom nowego Land Rovera Defendera cieszyć się bardzo wysokim poziomem komfortu jazdy, a jednocześnie w każdej chwili zjechać z drogi i bez obaw sprawdzić się w nieco bardziej wymagającym terenie. Opona posiada wzmocniony Kevlarem® karkas, który zapewnia wytrzymałość i zapobiega przebiciom oraz perforacji podczas jazdy w terenie. Barki wyposażono w technologię DuraWall, która zwiększa odporność modelu na przebicia i przecięcia w okolicy ścian bocznych,co jest bardzo przydatne podczas jazdy po terenach skalistych. Opona posiada również zoptymalizowany wzór bieżnika, który pozwala na osiągnięcie o 37% większego przebiegu niż średnia opon konkurencji.

Dla klientów, którzy chcą, aby ich pojazdy jeździły jeszcze dalej, Goodyear oferuje dodatkowy poziom terenowych osiągów za sprawą innej wersji ogumienia off-road, Wrangler DuraTrac. W tym modelu zastosowano technologię TractiveGroove™, która zapewnia optymalną trakcję na trudnych nawierzchniach jak błoto i śnieg.

Na potrzeby globalnej premiery nowego Land Rovera Defendera, brytyjska marka stworzyła kompletny program testowy w Namibii, gdzie dziennikarze mogli wypróbować nowego SUV-a na jednych z najtrudniejszych i najbardziej wymagających tras na świecie. To idealne środowisko do sprawdzenia możliwości nowego Defendera. Wszystkie samochody biorące udział w wyprawie były wyposażone w opony Goodyear Wrangler DuraTrac, w rozmiarach 18″ i 19″, w zależności od konfiguracji poszczególnych samochodów.

Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się na stronie https://news.goodyear.eu/pl-pl/.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar