Nokian WR Snowproof i WR Snowproof P

Nokian WR Snowproof to nowość klasy premium, która do sprzedaży trafi jesienią 2019r. Jak podaje producent, opony WR Snowproof zostały zaprojektowane specjalnie dla kierowców aut osobowych poruszających się po drogach Europy Środkowej. Nowe WR Snowproof to niezawodne opony zimowe naszpikowane nowoczesną technologią, która zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa w przypadku nagłych opadów deszczu lub śniegu. Dość powiedzieć, że firma Nokian Tyres jest właścicielem około 100 patentów na rozwiązania mające zapewniać większe bezpieczeństwo zimą, co czyni ją światowym liderem w tym zakresie i jednoznacznie pokazuje jak poważnie traktuje bezpieczeństwo kierowców. Każda lamela i blok bieżnika nowej opony WR Snowproof ma do spełnienia specyficzną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortowej jazdy.

Nowoczesna technologia Alpine Sense Grip zastosowana w oponach Nokian WR Snowproof zapewnia doskonałą przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym, a także bardziej przewidywalne zachowanie auta zarówno w warunkach górskiej zimy jak i w nieco łagodniejszych warunkach. Jest to odpowiedź na potrzeby kierowców, które zdiagnozowano w przeprowadzonej przez Nokian Tyres ankiecie. Dobra przyczepność i pewne prowadzenie zimą to według prawie 70% respondentów najważniejsze właściwości ogumienia.

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano nowoczesną mieszankę gumową Alpine Grip, która sprawia, że opony zachowują swoje niesamowite właściwości w bardzo szerokim zakresie temperatur. Ponadto zastosowana mieszanka wpływa na bardzo niskie opory toczenia, a tym samym ograniczenie zużycia paliwa i emisji spalin.

„Wejście w ostry zakręt czy zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni, np. w celu uniknięcia zderzenia z przebiegającym przez drogę zwierzęciem, stanowią dla kierowców spore wyzwanie. Zgodnie z naszą filozofią rozwoju produktu nowe opony Nokian WR Snowproof zaprojektowane zostały tak, aby działać niczym pasy samochodowe. Kierowca zachowuje pełną kontrolę nad pojazdem nawet na granicy przyczepności” – mówi Marko Rantonen, Product Development Manager w Nokian Tyres.

Nowy model dostępny będzie w pięciu kategoriach prędkości: Q (160km/h), T (190km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h). Producent oferuje także szeroki wybór spośród aż 55 wersji rozmiarowych w przedziale od 14 do 20 cali.

Podsumowując nowe opony Nokian WR Snowproof to:

  • Doskonała przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym
  • Pewne i bardziej przewidywalne prowadzenie
  • Niski opór toczenia pozwalający na zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych
Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Nokian WR Snowproof i WR Snowproof P"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Matt
Gość

Zapowiada się ciekawa opona