Hyundai i10 – mały, a zaskakuje pojemnością

Idealny samochód miejski powinien być zwinny, łatwy do zaparkowania i oszczędny – taki obraz funkcjonuje od wielu lat, jednak oczekiwania nabywców dość szybko się zmieniają. Dziś również w tym segmencie chcemy widzieć najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, funkcje zwiększające bezpieczeństwo oraz nietuzinkową stylistykę. Dokładnie tym tropem poszedł Hyundai projektując nowe i10. Jest to jedna z najciekawszych propozycji w klasie, która może stać się ulubionym wyborem polskich nabywców. Poznaj najmocniejsze strony Hyundaia i10.

Świetnie sprawdzi się w zatłoczonym mieście

Hyundai i10 ( https://mmcars.hyundai.pl/modele/nowy-i10 ) nowej generacji wciąż jest samochodem bardzo kompaktowym, o czym najlepiej świadczą jego wymiary. Auto mierzy zaledwie 3,67 metra długości i 1,68 metra szerokości. Dlatego pokonywanie ciasnych uliczek zatłoczonych polskich miast nie stanowi tutaj żadnego problemu, podobnie jak wyszukiwanie ostatnich wolnych miejsc parkingowych.

Pomimo tak niewielkich gabarytów i10 zaskakuje ilością miejsca w środku. To bardzo wygodny samochód na codzienne dojazdy do pracy, szkoły i przedszkola dla rodziny 2+2 – na tylnej kanapie bez większego wysiłku zamontujemy dwa pełnowymiarowe foteliki dziecięce.

Dynamiczna linia nadwozia

Hyundai i10 został zaprojektowany zgodnie z nową filozofią koreańskiego producenta Sensous Sportiness, która odwołuje się do podkreślania sportowego, lifestyle’owego charakteru modeli marki. Samochód prezentuje się znakomicie, przede wszystkim przykuwa uwagę dynamiczną sylwetką z charakterystycznym czarnym grillem i bardzo efektownymi reflektorami oraz osobnymi światłami LED.

Wyraźne zmiany zaszły także we wnętrzu pojazdu, gdzie znajdziemy materiały wykończeniowe lepszej jakości oraz szereg technologii multimedialnych, odpowiadających za komfort jazdy, jak i wspierających kierowcę dla poprawy bezpieczeństwa.

Natychmiastowy dostęp do technologii

Hyundai i10 imponuje poziomem wyposażenia, oferując wszystko to, czego jeszcze do niedawna spodziewaliśmy się wyłącznie po samochodach wyższej klasy. Możesz w ciągu sekundy połączyć auto ze swoim smartfonem dzięki funkcji Apple CarPlay lub Android Auto i korzystać z takich funkcji, jak nawigacja czy wybieranie głosowe. Wszystkim wygodnie sterujesz przy pomocy 8-calowego kolorowego ekranu dotykowego.

Dla poprawy bezpieczeństwa

W Hyundaiu i10 znajdziemy szereg rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo jazdy, które są zgrupowane w ramach systemu Hyundai SmartSense. Pakiet obejmuje m.in. asystenta przekraczania linii, asystenta wspomagającego hamowanie w nagłych sytuacjach (ochrona przed zderzeniami) czy system monitorowania martwego pola.

5 lat bezwarunkowej gwarancji

Dobrym powodem, dla którego warto wybrać Hyundaia i10 jest zapewnienie sobie świętego spokoju. Koreański producent oferuje polskim nabywcom aż 5 lat gwarancji bez limitu kilometrów, która obejmuje układ napędowy, układ kierowniczy, zawieszenie oraz układ hamulcowy.

Hyundai i10 jest tak interesującym modelem, że warto go sprawdzić w warunkach drogowych. Już teraz umów się na jazdę testową w salonie autoryzowanego dealera marki w Katowicach – MM Cars.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Hyundai i10 – mały, a zaskakuje pojemnością"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Marcin
Gość

Ciekawe auto. Małe, ale do miasta idealne

Piotr
Gość

Przyznam szczerze, że te małe auta wyglądają coraz ładniej. Myślę, że taki Hyundai i10 będzie cieszył się popularnością w mieście, bo gabaryty są jego zaletą przy m.in. parkowaniu, ale też nie na mieście, bo na osiedlu, gdzie miejsca parkingowe są dość wąskie.