Goodyear EfficientGrip 2 SUV

Goodyear ogłosił wprowadzenie na rynek w 2021 roku drugiej generacji opon letnich Goodyear EfficientGrip SUV przeznaczonych do aut z nieco wyżej położonym środkiem ciężkości. Goodyear EfficientGrip 2 SUV to opona letnia, nastawiona na poprawę bezpieczeństwa jazdy na mokrych i suchych nawierzchniach oraz długoterminową eksploatację i obniżone zużycie paliwa.

Decyzja producenta o odświeżeniu asortymentu kierowanego do aut typu SUV podyktowana jest zwiększeniem udziału tego typu pojazdów w rynku aut sprzedawanych w Europie. Według najnowszych prognoz do 2025 r. SUV-y będą stanowić ponad 43% całkowitej sprzedaży nowych pojazdów w Europie, w porównaniu z 37% w 2020 r.

Opona Goodyear EfficientGrip 2 SUV została zaprezentowana jako zamiennik modelu EfficientGrip SUV z 2011 roku, który w wielu niezależnych testach porównawczych europejskich publikacji motoryzacyjnych wielokrotnie gościł na najwyższych miejscach podium. Opony wyposażono w asymetryczny wzór bieżnika znany z modelu EfficientGrip Performance 2, które na rynek trafiły w zeszłym roku. Szereg innowacyjnych technologii zastosowanych w modelu EfficientGrip 2 SUV pozwala zapewnić większy przebieg przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu wydajności.

Zastosowanie technologii Mileage Plus pozwoliło na zwiększenie elastyczności elementów bieżnika co doprowadziło do zmniejszenia zużycia i prawdopodobieństwa pękania opony spowodowanego specyfiką warunków eksploatacji w szerokim zakresie letnich temperatur. Według producenta, na podstawie wewnętrznych testów, Goodyear EfficientGrip 2 SUV może pochwalić się o 25% większym przebiegiem w porównaniu ze swoim poprzednikiem.

Kolejną zastosowaną innowacją jest technologia Dry Stability Plus, która łączy w sobie specjalnie zaprojektowaną mieszankę gumową oraz szerokie, usztywniające żebra w części środkowej bieżnika. Zastosowany duet przyczynia się do poprawy stabilności podczas jazdy oraz skrócenia drogi hamowania na suchej nawierzchni.

Technologia hamowania na mokrej nawierzchni – Wet Braking dzięki obniżonej sztywności mieszanki przyczynia się do wyginania klocków bieżnika, zwiększenia powierzchni styku i szybszego usuwania wody z powierzchni styku, co skraca drogę hamowania na mokrej nawierzchni.

Nowa gama opon EfficientGrip 2 SUV, która zadebiutuje pomiędzy styczniem 2021 a lutym 2022 docelowo obejmować będzie 52 rozmiary o średnicach od 16 do 22 cali. Wprowadzenie do sprzedaży opon o wyższych indeksach nośności sprawia, że EfficientGrip 2 SUV to idealne rozwiązanie nie tylko do SUV-ów ale również do pojazdów elektrycznych.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar