Kontrola kierowców GPS z odpowiednim systemem

Decydując się na monitoring pojazdów przy pomocy nadajników GPS, wybierz odpowiedni system. To od niego będzie zależeć Twój komfort pracy. Przy okazji odpowiedz sobie na 2 pytania: jak chcesz monitorować i dlaczego. Mniej istotne będzie to, jakie pojazdy obejmiesz kontrolą, z tego względu, że rynek dysponuje już urządzeniami do każdego typu samochodu.

Jak wygląda dobry system GPS?

To, jak będziesz monitorować pojazdy i użytkujących go kierowców będzie kluczowe. Oprócz nadajników GPS potrzebujesz systemu, narzędzi, nienagannej aplikacji i dostępu 24h. Najważniejsza cecha systemu GPS to dokładność. Częsta wysyłka pozycji lokalizatora, zapewni Ci dostęp do lokalizacji na żywo, z dokładnością do 1 minuty. Kolejną zaletą jest dobra mapa. Jeśli masz do wyboru, wybierz open street map. Jej przewagą jest częstsza aktualizacja niż mapy Google. Jednak dla wielu firm priorytetem jest historia podróży. Możliwość przeglądania archiwalnych tras, nawet do 12 miesięcy wstecz, to ogromna przewaga systemu GPS.

Elektroniczna ewidencja pojazdów

Monitoring kierowców przez system GPS daje Ci możliwość prowadzenia elektronicznej ewidencji przebiegu pojazdów, która nie wymaga dodatkowej pracy administracyjnej. Lokalizatory zapisują trasy, a rozliczenie z US polega na wydrukowaniu gotowego raportu ewidencji, który wygenerujesz automatycznie w systemie GPS.

Dlaczego floty obejmuje się monitoringiem GPS

W zdecydowanej większości flot wszystko toczy się wokół kosztów. Kolejnym powodem jest chęć kontroli. Duże korporacje i mniejsze przedsiębiorstwa chcą podnosić produktywność pracowników, a monitoring GPS to jeden z najdokładniejszych systemów do lokalizacji w terenie. Profesjonalny system do kontroli pojazdów daje wgląd do pozycji GPS przez całą dobę, z każdego miejsca. Aplikacja mobilna to kolejne udogodnienie, a nowoczesne lokalizatory:

  • planują trasy
  • zapisują je oraz archiwizują
  • analizują styl jazdy

Warto zainwestować w sprawdzony system GPS, aby móc z głową planować odpowiednie strategie rozwoju floty. Kiedy lokalizujesz pojazd na mapie, widzisz jak pracuje kierowca i jaki jest aktualny stan techniczny auta. Eksploatacja pojazdu jest wynikiem odpowiedniego użytkowania, dlatego system GPS wspiera kierowców w ciągłym dążeniu do jazdy, zgodnie z zasadami ecodriving. Kontrola paliwa również wiąże się z techniką jazdy, a system GPS udostępnia narzędzia do zmniejszenia kosztów paliwa. Jeśli trudno Ci zapanować nad flotą i zdarzają się kradzieże paliwa, to również masz ważny powód do kontroli.

W jakich branżach sprawdza się kontrola kierowców?

Każda firma transportowa, przewozowa, logistyczna, korporacje finansowe oraz firmy usługowe sięgają po monitoring lokalizacji. Jeśli szukasz na rynku dobrej oferty na monitoring GPS, poproś o demo systemu. Zwróć uwagę na to, żeby platforma do komunikacji zawierała w sobie wszystkie możliwe funkcje. Monitoring GPS ma Ci zapewnić:

  • oszczędność czasu
  • mniej formalności
  • kompetentną ocenę kierowców
  • bezpieczeństwo floty

2 najczęściej stosowane modele monitoringu to: bieżąca, codzienna kontrola lub systematyczna analiza ilości i jakości przejechanych kilometrów. Obie sprawdzają się podobnie i uczciwie praktykowane tną koszty floty do 25% miesięcznie.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar