Czy wiesz, jak zaoszczędzić na OC? Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń!

Każdy właściciel pojazdu ma obowiązek wykupienia OC. W związku z tym oszczędność w tej kwestii zazwyczaj dla wszystkich jest kluczowa. Dodatki takie jak AC, NNW lub assistance nieco podnoszą wysokość składki, zwłaszcza jeśli interesuje Cię szeroki zakres. Jak możesz zadbać o zawartość swojego portfela, a jednocześnie zapewnić sobie odpowiednią ochronę?

Zakres ubezpieczenia OC jest taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Często zdarza się, że pomimo to różnice w cenach są bardzo duże. Dzieje się tak, ponieważ ubezpieczyciele w różny sposób podchodzą do weryfikacji ryzyka ubezpieczeniowego. Jak zatem znaleźć ofertę odpowiednią cenowo?

Zastanów się nad wariantem ochrony

Poszukiwania odpowiedniej oferty ubezpieczenia OC zacznij od podjęcia decyzji, co dokładnie chcesz, aby ta ochrona obejmowała. Ubezpieczyciele oferują różne możliwości dotyczące rozszerzenia takiej polisy, często nawet za niewielką dopłatą.

Do ubezpieczenia OC możesz dodać np.:

 • autocasco / autocasco mini

Zapewnia odszkodowanie np. gdy nastąpi kradzież pojazdu lub dojdzie do wypadku z winy właściciela. AC mini, jak sama nazwa wskazuje, obejmuje mniejszy zakres AC.

 • assistance

Pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach na drodze. W zależności od wybranego wariantu obejmuje najczęściej holowanie pojazdu po wypadku, awarii i pojazd zastępczy.

 • NNW

Zapewnia świadczenie w przypadku uszczerbku na zdrowiu dla kierowcy oraz pasażerów.

 • ubezpieczenie szyb

Gdy dojdzie do uszkodzenia szyby czołowej, tylnej lub bocznych w Twoim aucie, towarzystwo wypłaci odszkodowanie.

 • ubezpieczenie opon

W zależności od wybranej formy ochrony, kiedy dojdzie do uszkodzenia Twojej opony, towarzystwo zorganizuje i pokryje koszty jej naprawy na miejscu zdarzenia. Jeśli nie będzie to możliwe, zapewni holowanie do warsztatu wulkanizacyjnego, również finansując koszty naprawy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia OC, zapoznaj się z artykułem na https://mubi.pl/ubezpieczenie-oc/.

Internetowa weryfikacja propozycji ubezpieczenia – dla kogo?

Jeśli podjąłeś już decyzję, jakiego zakresu ubezpieczenia potrzebujesz, możesz zająć się szukaniem ofert. Pomoże Ci w tym kalkulator na mubi.pl, który weryfikuje oferty w kilkunastu towarzystwach. 

Takie rozwiązanie jest dobre, gdy:

 • nie masz czasu, aby rozejrzeć się za propozycjami ubezpieczenia

Pomoże Ci to, kiedy dużo pracujesz, jesteś na wakacyjnym wyjeździe lub po prostu zapomniałeś o kończącym się ubezpieczeniu. Na mubi.pl możesz zweryfikować oferty o dowolnej porze i gdziekolwiek jesteś – ważny jest tylko dostęp do internetu. 

 • chcesz zaoszczędzić

Kalkulator porówna dla Ciebie oferty, zestawiając je od najtańszej do najdroższej.

 • chcesz przyjrzeć się różnym ofertom i zakresom

Porównywarka przedstawi wszystkie dostępne warianty dotyczące rozszerzenia propozycji. Możesz zatem sprawdzić, co oferują towarzystwa i w jakich cenach, jeśli nie wiesz, jakie dodatki chcesz sobie zapewnić.

 • odpowiada Ci internetowa forma weryfikacji ofert i zawierania polisy

Oferty czy dokumenty polisowe wysyłane są na wskazany przez Ciebie adres mailowy w ciągu kilku minut. Masz do nich bezpośredni dostęp nawet przez cały rok trwania ochrony. Przygotowaną ofertę lub umowę możesz wydrukować. W przypadku polisy obowiązek wożenia jej ze sobą został zniesiony w 2018 r. Płatności możesz dokonać za pomocą wskazanego linku poprzez transakcję online.

Jak wybrać korzystną cenowo ofertę?

Podczas wyboru propozycji ubezpieczenia zwróć uwagę na to, co możesz zrobić, aby oferta była dla Ciebie jeszcze bardziej atrakcyjna. Pierwsze, co przychodzi na myśl, to po prostu rezygnacja z dodatków i wybór samego OC, bo tak wychodzi najtaniej. Niekoniecznie!

Cenę polisy możesz obniżyć na kilka sposobów:

 • weryfikuj ceny dodatków

Często zdarza się, że bardzo ciekawe dodatki takie jak autocasco samochodu, NNW, assistance, ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie opon, wcale nie niosą za sobą tak wysokich kosztów, jak myślałeś. W niektórych towarzystwach cena np. za assistance to kwota rzędu kilkunastu złotych. Dzięki temu możesz cieszyć się z dodatków, których początkowo wcale nie brałeś pod uwagę w swoim ubezpieczeniu.

 • sprawdź opcję ratalną

Jeśli ubezpieczenie to dla Ciebie duży wydatek lub rezygnujesz z jakiegoś wariantu, ponieważ aktualnie Cię na niego nie stać, możesz zapoznać się z płatnością ratalną. Towarzystwa proponują płatność najczęściej w 2 ratach, ale dostępne są też formy 4, 6 lub nawet 10 rat. Często zdarza się, że różnica pomiędzy płatnością jednorazową a rozłożoną na części (wraz z odsetkami) nie jest duża. Może to być spora pomoc dla rodzinnego budżetu.

 • dopisz współwłaściciela

Jesteś młodym kierowcą? Masz krótką historię ubezpieczenia albo w ogóle jej nie posiadasz? A może miałeś ostatnio wypadek, co wpłynęło na Twoje zniżki? Możesz pomyśleć o dopisaniu współwłaściciela. Mowa tutaj o uwzględnieniu osoby, która posiada zniżki. Na pewno wpłynie to pozytywnie na koszt Twojego ubezpieczenia. Takie rozwiązanie pozwala Ci również na kontynuowanie swojej historii.

 • skontaktuj się z ekspertem telefonicznie

Konsultant pomoże dopasować ofertę do Twoich potrzeb. Oprócz tego odpowie również na Twoje wszystkie pytania i wątpliwości.

Jak porównać oferty ubezpieczeń samochodu w kalkulatorze? [INSTRUKCJA]

 1. Odpowiedz na pytania. Informacje, które musisz podać, dotyczą parametrów pojazdu, sposobu jego użytkowania oraz danych właściciela lub właścicieli. We wstępnej weryfikacji propozycji możesz pominąć imię i nazwisko, PESEL, numer rejestracyjny, numer kontaktowy i adres mailowy.
 2. Poczekaj 30 sekund na pojawienie się ofert od 18 firm ubezpieczeniowych.
 3. Uwzględnij interesujące Cię dodatki (AC, NNW, assistance) za pomocą filtrów.
 4. Oferty, które bierzesz pod uwagę, porównaj we wspólnym zestawieniu i wybierz najlepszą.
 5. Wybraną propozycję możesz wysłać na swój adres mailowy. Jeśli podjąłeś już decyzję dotyczącą zakupu, możesz sfinalizować polisę, klikając w przycisk “Kup teraz”.

Strona internetowa sama Cię poprowadzi!

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar