Dębica Presto HP2

Dębica Presto HP2 to letnie opony wysokich osiągów o asymetrycznej konstrukcji bieżnika, przeznaczone do samochodów osobowych. Nowe opony Dębica zostały zaprojektowane w celu zwiększenia komfortu jazdy i zapewnienia maksimum bezpieczeństwa na suchej i mokrej nawierzchni.

Opony Dębica Presto HP2 zastąpiły model Presto HP, produkowany od 2016 roku. Twórcy włożyli bardzo dużo pracy aby poprawić wydajność Dębicy Presto HP2. Zoptymalizowano wzór bieżnika, który zmienił się z kierunkowego w asymetryczny.

 

Zmieniono także skład mieszanki gumowej dzięki czemu poprawiono przyczepność i zmniejszono opory toczenia. Zwiększona liczba rowków oraz pojawienie się w blokach bieżnika dodatkowych nacięć o różnych kształtach przyczyniło się do zwiększenia kontroli i stabilności opony na mokrych nawierzchniach. Zoptymalizowany kształt rowków wpłynął także na zwiększenie komfortu akustycznego podczas jazdy. Wszystkie zmiany, które wprowadzono podczas optymalizacji bieżnika przyczyniły się do wydłużenia żywotności opon Dębica Presto HP2.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar