Kia Lotos Race – wyścigi dla każdego

Kia Lotos Race to szereg wyścigów (łącznie 7 rund) w których kierowcy ścigają się samochodami marki Kia o wartości do około 35 tys. złotych. Dzięki temu w zasadzie każdy może w takim rajdzie wziąć udział, niezbędne jest tylko wyposażenie samochodu w pakiet bezpieczeństwa. Od 2006 roku zawody są regularnie organizowane na takich torach jak Hungaroring, Red Bull Ring, Lausitzring, Poznań, Autodrom Most oraz Automotodrom Brno. Wyścig stanowi świetną platformę szkoleniową dla początkujących kierowców.

031ab654a8d3f2a08a93cb0db1a75b39

Kierowcy ścigają się Kia Picanto Race, wyposażonym w 80 KM przy 6000 obr/min ze zmodyfikowanym układem wydechowym i podkręconym chipem silnika. Oczywiście wymieniono też hamulce na bardziej sportowe, na dostawcę opon wybrano Hankooka (co nie dziwi, bo ten producent od lat współpracuje z KIA). Prędkość maksymalna wynosi ok. 190 km/h i samochód przyśpiesza do setki w 9 sekund. Jak widać po specyfikacji nie jest to Formuła 1, ale dzięki niskiej cenie w zasadzie każy może w takim wyścigu uczestniczyć i zdobyć doświadczenie przed poważniejszymi rajdami. Żeby wystartować w zawodach trzeba wydać 39 900 zł oraz mieć minimum 15 lat, jedynie w kategorii KLR potrzebna jest ważna licencja kierowcy radiowego.

d43c79019dc0ec7fc5129b680ad986aa

W 2014 roku puchar wygrał 15-letni Piotr Parys, który zapisał się w historii wyścigów jako najmłodszy uczestnik. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w wysokości 35 tys. złotych, w sam raz na zakup samochodu na kolejny sezon. Najbliższy wyścig już 8-9 sierpnia, na torze w Poznaniu. Można się tylko cieszyć, że tego typu inicjatywa pojawiła się w Polsce i od ładnych kilku lat przyciąga fanów motoryzacji zarówno po stronie widzów jak i kierowców.

Jednym z dostawców części do samochodów marki Kia jest sklep internetowy AutoCzesciOnline24.pl

 

Zdjęcia: Kia Lotos Race

Post sponsorowany

Przemysław Durczak Przemysław Durczak (48 Posts)

Z zamiłowania fotograf i fan szybkich samochodów. Specjalista od wszelkich zagadnień technicznych i nowinek branżowych.


Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Kia Lotos Race – wyścigi dla każdego"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Pan Amor
Gość

Może i nie jest to tania „zabawa” ale wrażenia są niezapomniane, rywalizacja na torze to świetna sprawa.