Eagle F1 SuperSport – nowa linia opon sportowych Goodyear

Goodyear wprowadził w tym roku opony inspirowane motorsportem. Goodyear Eagle F1 SuperSport to linia opon, która ma zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na opony wysokich osiągów. Obejmuje ona trzy modele: Goodyear Eagle F1 SuperSport , Goodyear Eagle F1 SuperSport R i Goodyear Eagle F1 SuperSport RS.

Podczas projektowania nowej linii opon sportowych producent bardzo mocno czerpał ze swoich doświadczeń wyścigowych. Jak zapewnia, tegoroczna nowość jak przystało na opony kategorii Ultra Ultra High Performance charakteryzuje się doskonałą przyczepnością i ponadprzeciętną sterownością nawet przy bardzo dużych prędkościach.

Goodyear Eagle F1 SuperSport

Eagle F1 SuperSport to podstawowa wersja nowej linii opon. Zostały zaprojektowane w celu zapewnienia optymalnej kontroli zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów i gwałtownej zmiany kierunku jazdy. Przeznaczone są przede wszystkim do użytku w sportowych hatchbackach takich jak VW Golf GTI , wysokiej klasy sedanach takich jak Mercedes-AMG C63 i BMW M3, no i oczywiście w supersamochodach takich jak Porsche 911 Turbo. Oferta asortymentowa opon Goodyear Eagle F1 SuperSport to 25 rozmiarów o średnicy 18-21 cali.

Goodyear Eagle F1 SuperSport R

Drugim modelem nowej linii opon sportowych jest Eagle F1 SuperSport R. W wersji R modelu podstawowego zastosowano bardziej „lepką” mieszankę gumową dzięki czemu opona niezawodnie trzyma się nawierzchni podczas jazdy. Eagle F1 SuperSport R opracowano z myślą o pojazdach takich jak BMW M4 CS, VW Golf Clubsport i Porsche 911 GT3. Do sprzedaży trafiła w 10 rozmiarach od R18 do R21 cali.

Goodyear Eagle F1 SuperSport RS

Trzecia opona w ofercie to Goodyear Eagle F1 SuperSport RS – model, któremu najbliżej do opon wyścigowych. Do produkcji opon wykorzystano wyspecjalizowaną mieszankę gumową o wyścigowym rodowodzie, dzięki czemu możliwe było osiągnięcie nie tylko maksymalnego poziomu przyczepności ale i doskonałych osiągów na suchej nawierzchni. Goodyear Eagle F1 SuperSport RS dostępny jest w dwóch rozmiarach 265/35 ZR20 i 325/30 ZR21.

Opony z nowej linii SuperSport na słynnym torze Ascari Race Resort w Hiszpanii testował m.in. dziennikarz TVN Marcin Prokop. Jako zdeklarowany fan szybkich samochodów miał okazję zasiąść za sterami m.in. Alpine A110, Porsche 911 GT3RS i Ferrari 488, i sprawdzić w miejscu nazywanym „świątynią szybkiej jazdy” czy to co deklaruje producent opon zgadza się z rzeczywistością. Video relację z tego wydarzenia  można zobaczyć poniżej.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Eagle F1 SuperSport – nowa linia opon sportowych Goodyear"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
mariusz
Gość

Świetna dawka merytorycznej wiedzy, oby tak dalej 😉