Nowe opony zimowe 2015 – przegląd oferty producentów

Każdy racjonalny producent powinien dążyć do tego, aby jego produkt był lepszy od konkurentów. Zależność ta jest tym mocniej widoczna im bardziej konkurencyjna jest dana branża. W wypadku opon producenci praktycznie co roku wypuszczają nowe opony, które powinny być lepsze od swoich poprzedników i co za tym idzie także od produktów konkurencji.

Rok do roku obserwujemy, że gdy dany producent wprowadza na rynek nową oponę to cieszy się ona ogromny zainteresowaniem i nie mniejszą ilością zakupów. Tak było chociażby w przypadku zeszłorocznych premier Goodyear UltraGrip 9 czy Michelina Alpin 5. W tym roku prawdopodobnie będzie podobnie, zwłaszcza, że odnowieniu uległy bardzo popularne modele opon.

Co zmieniają producenci? Wśród nowości trudno nie zauważyć, że nowe bieżniki opon zimowych przeszły bardziej lifting niż rewolucję, ale widać też pewne trendy. Za wyjątkiem marek skandynawskich generalnie opony buduje się na coraz łagodniejsze zimy, mają sobie lepiej radzić z błotem pośniegowym i deszczem niż śniegiem i lodem. Ma to swoje odzwierciedlenie w kształcie bieżnika i charakterystyce lameli.

Zupełnie inaczej do sprawy podszedł Michelin ze swoją oponą Michelin ClimatControl, która zasadniczo jest oponą letnią, ale z pełną homologacją na zimę. Czy okaże się równie dobra jak opony zimowe, czy chociażby jak nowy Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 czas pokaże.

Na sezon zimowy 2015 nowości, o których pisaliśmy wcześniej, wprowadzili:

Nokian WR D4, C3 i inni – zimowe nowości prosto z Finlandii

Dunlop Winter Sport 5 i Goodyear UltraGrip Performance – nowości na 2015

Hankook Winter i*cept Evo 2 i Rs 2 – nowości 2015 roku

fot. Nokian Tyres

Przemysław Durczak Przemysław Durczak (48 Posts)

Z zamiłowania fotograf i fan szybkich samochodów. Specjalista od wszelkich zagadnień technicznych i nowinek branżowych.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar