Bridgestone Blizzak LM005

Japońska marka zaprezentowała swój nowy produkt premium przeznaczony na sezon zimowy. Zaprezentowane opony Bridgestone Blizzak LM005 zastąpią nie tylko Blizzak LM001 Evo, ale także cztery inne modele: Blizzak LM001, Blizzak LM80 i Blizzak LM80 Evo, a także DriveGuard Winter w wersji Run-Flat. Potwierdzono informację, że opony Bridgestone Blizzak LM005 w 116 rozmiarach (od 14 do 22 cali) trafią do sprzedaży jesienią tego roku, natomiast na rok 2020 planowane jest wypuszczenie kolejnych 40 dodatkowych rozmiarów, co w sumie pokryje 92% zapotrzebowania rynku na opony do samochodów miejskich i SUV-ów.

Nowe opony największego producenta opon na świecie stworzone zostały z uwzględnieniem oczekiwań i rzeczywistych problemów, z jakimi zmagają się kierowcy zimą, zwłaszcza na śniegu i lodzie. Podczas procesu projektowania opon firma Bridgestone posiłkowała się zdaniem i opiniami prawie 20 000 kierowców z całej Europy. Blizzak LM005 to opony w przypadku których synergia pomiędzy mieszanką gumową użytą do produkcji, a budową bieżnika owocuje niesamowitą stabilnością i unikalnymi właściwościami trakcyjnymi.

Mieszanka gumowa Nano Pro-tech

Opony Blizzak LM005 zostały wykonane z innowacyjnej mieszanki Nano Pro-tech, która charakteryzuje się wysoką zawartością krzemionki. Krzemionka pozwala oponie zachować miękkość i elastyczność nawet w bardzo niskich temperaturach, co zapewnia maksymalną przyczepność. Ponadto mieszanka Nano Pro-Tech zmniejsza tarcie pomiędzy cząsteczkami węgla, ograniczając narastanie ciepła na bokach opony i utrzymując jej właściwy kształt dzięki czemu opony Blizzak LM005 pracują stabilnie w każdych warunkach zimowych.

Bieżnik w oponach Blizzak LM005

Wzór bieżnika modelu w Blizzak LM005 na pierwszy rzut oka jest bardzo podobny do bieżnika modelu LM001 Evo. Jednakże w porównaniu z poprzednikiem zwiększono ilość bocznych rowków w strefie kontaktu, co pozwoliło na optymalizację docisku bloków barkowych opony podczas hamowania. Wprowadzenie zygzakowatych rowków poprawiło przyczepność między śniegiem zgromadzonym w rowkach, a śniegiem leżącym na drodze. Oznaczenia 3PMSF i M + S potwierdzają, że opona Bridgestone Blizzak LM005 przeszła rygorystyczne testy osiągając odpowiednie parametry trakcyjne na śniegu dzięki temu nadaje się do eksploatacji w okresie zimowym.

Testy porównawcze opon Blizzak LM005

Głównymi konkurentami nowości Bridgestone w segmencie premium są: Continental WinterContact TS860, Goodyear UltraGrip 9, Michelin Alpin 6 i Pirelli Cinturato Winter. To właśnie opony tych producentów brały udziału w testach porównawczych modelu Blizzak LM005. Testy zostały przeprowadzone przez ekspertów TÜV SÜD w okresie od października do listopada 2018 roku na torach m. in. ATP Papenburg (Niemcy) i Arctic Falls (Szwecja). Opony Bridgestone Blizzak LM005 w rozmiarze 195/65 R15 podczas testów przewyższały konkurencję we wszystkich badanych kategoriach. Ponadto opony zimowe LM005 w rozmiarze 225/45 R17 zajęły  5 miejsce w teście opon zimowych magazynu Auto Bild 2019 zdobywając ocenę wzorową. W kolejnym teście tym razem magazynu Auto Motor und Sport Bridgestone Blizzak LM005 w rozmiarze 215/55 R17 dostały ocenę bardzo dobrą zajmując 2 miejsce.

Bridgestone Blizzak LM005

Opony zimowe Bridgestone Blizzak Lm005

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar