Jakiej firmy akumulator? Sprawdź rekomendacje specjalistów

Akumulator to jedna z podstawowych części eksploatacyjnych, która zużywa się w ciągu 4-6 lat regularnego użytkowania. Oczywiście, może zdarzyć się awaria, która skróci jego żywotność, podobnie jak brak odpowiedniej pielęgnacji. Gdy nadejdzie moment zakupu nowej baterii, warto sprawdzić, jakiej firmy akumulator polecają specjaliści. Dlaczego? Ponieważ śledzą branżę na bieżąco i swoje rekomendacje opierają nie tylko na nowinkach technicznych, ale przede wszystkim wysokiej jakości produktach.

Jakiej firmy akumulator wybrać?

Decydując się na zakup nowego ogniwa, przede wszystkim należy zwrócić na jego parametry, ale ważne jest też to, jakiej firmy akumulator będzie odpowiedni. Dlaczego jest to istotne? Ponieważ kupując bezmarkowy akumulator, bez wiedzy na temat jego producenta, trudno będzie go ocenić. Niska cena sugeruje, iż użyte do jego wyrobu surowce nie są najwyższej jakości, a co za tym idzie, czas eksploatacji może być krótszy. Pozorna oszczędność może zamienić się w kolejny przedwczesny wydatek. Dlatego lepiej kupować markowe ogniwa producentów o ugruntowanej pozycji na rynku.

Znani producenci akumulatorów mają także szeroki wybór produktów, dlatego jest duża szansa, że nawet jeśli w naszym samochodzie do tej pory pracowała bateria o niestandardowych parametrach czy też gabarytach, z łatwością znajdziemy taką samą w ofercie takich marek jak na przykład VARTA, Bosch, Exide czy Yuasa. To producenci słynący z wysokojakościowego sprzętu, cieszący się dobrą opinią wśród użytkowników nie tylko samochodów, ale także jednośladów. Wszelkiego rodzaju specjaliści, jak na przykład wykwalifikowani mechanicy samochodowi polecają ogniwa tych marek, ponieważ charakteryzuje je długi okres żywotności. Ponadto akumulatory kwasowo-ołowiowe tych producentów są bezobsługowe, czyli nie wymagają od nas dolewania elektrolitu.

Akumulator samochodowy – co jest ważne poza marką?

Choć to, jakiej firmy akumulator wybierzemy, ma duże znaczenie, najważniejsze jest, aby posiadał on odpowiednie parametry. Te można sprawdzić w instrukcji obsługi pojazdu lub też zasięgnąć fachowej opinii specjalistów w renomowanym warsztacie samochodowym albo też sklepie specjalizującym się w sprzedaży akumulatorów. Ważne jest to, aby dobrać odpowiednią pojemność akumulatora, napięcie i prąd rozruchowy. Nie mniej istotny jest typ akumulatora – jeśli wcześniej w samochodzie mieliśmy akumulator kwasowo-ołowiowy, najlepiej będzie zamontować nowy w tym samym typie – choć nie jest to oczywiście konieczność.

Istotnym aspektem, choć przez wielu bagatelizowanym, są wymiary nowego ogniwa. Pamiętajmy, że miejsce na akumulator jest ograniczone, dlatego najlepiej kupić akumulator samochodowy o takich samych wymiarach co poprzedni, aby bez problemu zmieścił się on pod maską lub też w innym miejscu, w którym był do tej pory zamontowany. Ostatnią rzeczą, której należy dopilnować, jest biegunowość – ta musi być identyczna, jak w wymienianym akumulatorze, ponieważ w innym wypadku nie uda się podpiąć do niego klem.

Jakiej firmy akumulator – gdzie najlepiej kupić?

Jeśli zdecydujemy się już jakiej firmy akumulator chcemy kupić, czas na wybór odpowiedniego miejsca. Najlepiej jest wybrać sklep specjalizujący się w sprzedaży akumulatorów lub zamówić nowe ogniwo poprzez zaufany warsztat. Dobrą opcją jest także skorzystanie z serwisu Battery Point – tam nie tylko można zakupić ogniwo od renomowanych producentów oraz umówić jego wymianę w jednym z warsztatów samochodowych. Dzięki temu zakup jest prosty i przyjemny, a ponadto odpada ryzyko nieprawidłowego montażu.

Lepiej natomiast unikać sklepów, które eksponują akumulatory na półkach sklepowych – dobry sprzedawca wie, jak przechowywać ogniwa, tak, by nie traciły swej żywotności. Optymalne warunki, jakie powinno zapewnić się do przechowywania nieużywanych akumulatorów, to przede wszystkim temperatura oscylująca wokół 15 stopni Celsjusza. Pomieszczenie, w którym składowane są akumulatory, powinno być także suche i mieć dobrą wentylację. Ogniwa należy także okresowo doładowywać.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar