Opony Nokian Powerproof i Wetproof już wkrótce dostępne w wersji SUV

Nokian Tyres skandynawski producent opon segmentu premium, aktualizuje swoją ofertę opon letnich o ogumienie przeznaczone do samochodów typu SUV i crossover.

Według producenta, opony Nokian Powerproof SUV zapewnią spokój ducha zarówno podczas zmiany pasa przy dużych prędkościach, jak i w sytuacji gwałtownego hamowania. Specjalizacja drugiej  nowości Nokian Wetproof SUV to jazda w deszczu. Oprócz skutecznego hamowania na mokrych drogach gwarantuje bardzo wysoką odporność na aquaplaning. Zarówno Nokian Powerproof SUV jak i Nokian Wetproof SUV pojawią się w punktach sprzedaży detalicznej już wiosną 2020 roku.

Technologia Dual Zone Safety w oponach Nokian Tyres

Obie nowości przeznaczone do SUV-ów wyposażone są m.in. w technologię Dual Zone Safety, znaną doskonale z modeli samochodów osobowych – Nokian Powerproof i Nokian Wetproof. Technologia Dual Zone Safety dzieli oponę na dwie strefy funkcyjne. Strefa Power Zone na zewnętrznym barku opony odpowiada za precyzyjne prowadzenie. Strefa Wet Safety Zone po wewnętrznej stronie opony zwiększa bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni zapewniając przyczepność klasy A na mokrej drodze. Ich synergia zapewnia ponadprzeciętną przewidywalność auta zarówno na suchej nawierzchni, jak i na mokrym asfalcie.

Wygląd bieżnika opon Nokian Powerproof SUV i Nokian Wetproof SUV
Bieżnik opon Nokian Powerproof SUV i Nokian Wetproof SUV

 

Technologia Aramid Sidewal w oponach Nokian Tyres

Główną cechą odróżniającą Powerproof SUV i Wetproof SUV od opon osobowych jest zastosowanie opatentowanej przez producenta technologii Aramid Sidewall. Boczne ściany nowych opon letnich do SUV-ów wykorzystują wyjątkowo mocne włókno aramidowe, dzięki czemu opony mają większą wytrzymałość i dodatkową ochronę w skrajnych sytuacjach, przez co są bardziej odporne na uszkodzenia i przecięcia.

Dostępne rozmiary opon Nokian Powerproof SUV i Wetproof SUV

Opony Nokian Powerproof SUV należą do klasy UHP. Są przeznaczone do SUV-ów o potężnych silnikach. Będą dostępne już wiosną 2020 r. w 29 rozmiarach o średnicy od 17 do 21 cali, z indeksami prędkości: V (240 km / h), W (270 km / h) i Y (300 km / h). Natomiast opony Nokian Wetproof SUV są przeznaczone do montażu w małych i średnich SUV-ach. Ich asortyment będzie reprezentowany przez 27 rozmiarów z indeksami prędkości H (210 km / h), V (240 km / h) i W (270 km / h) dla kół o średnicy 16-19 cali.

Adam (90 Posts)


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar